soczewki

Soczewki 2 tygodniowe

 

Soczewki dwutygodniowe są dobrą alternatywą dla innych szkieł systematycznej wymiany, np. miesięcznych albo kwartalnych. Powinny być noszone przez okres dwóch tygodni w systemie dziennym, a co wieczór należy je wyczyścić (przeznaczone do tego są odpowiednie płyny do soczewek) i umieścić w specjalnym pojemniku. Niektóre rodzaje szkieł 2-tygodniowych dają możliwość noszenia całodobowego, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. W takim przypadku nie potrzebujemy płynu pielęgnacyjnego.

Podczas używania dwutygodniowych soczewek nie musimy martwić się o zdrowie naszych oczu, gdyż zmiana szkieł następuje dość często. Jak wiadomo, im częstsza wymiana soczewek, tym zdrowsze oczy i lepsza jakość widzenia. Długie noszenie tych samych szkieł nieraz prowadzi do występowania podrażnień i zaczerwienienia zmęczonych oczu. Oczywiście komfort noszenia w przypadku szkieł 2-tygodniowych jest na bardzo wysokim poziomie, a soczewki pozostają dobrze nawilżone przez cały okres użytkowania. Polecane są szczególnie do wrażliwych oczu, które wymagają częstej zmiany szkieł. Pozwalają bowiem ograniczyć rozwój bakterii, spowodowany dłuższym używaniem i niedokładną pielęgnacją. Taki system wymiany zmniejsza też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych spojówki. 14 dni to okres, w czasie którego nie powinny gromadzić się osady białkowe. Soczewki tego typu polecane są przez lekarzy okulistów, zaraz po szkłach wymienianych każdego dnia.

 

Największe zalety soczewek dwutygodniowych:

 

  • częsta wymiana zapewnia komfort użytkowania
  • są zdrowe dla oczu, zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych
  • utrzymują właściwe nawilżenie
  • są odporne na osady białkowe
  • zachowują świeżość przez cały okres użytkowania
  • korygują różne wady wzroku
  • nie podrażniają oczu
  • możemy kupić je w wersji na noc i dzień
  • ich cena jest umiarkowana, korzystniejsza niż w przypadku szkieł jednodniowych

 

Wady 2-tygodniowych soczewek:

 

Wymagają czyszczenia mechanicznego (nie dotyczy to soczewek na noc i dzień).

 

Szkła kontaktowe dwutygodniowej wymiany są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wysokim komforcie podczas użytkowania i dla których miesiąc to zbyt długi okres czasu jak na noszenie tej samej pary soczewek. Dwutygodniowe szkła oferuje między innymi marka Johnson&Johnson (Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Acuvue 2 Colours, Acuvue Bifocal) i Cooper Vision (Avaira).

Łączna ocena: 3.75 / 5
Ilość głosów: 8
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
44.99 zł

Avaira to najnowsza generacja silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii materiałowej AQUAFORM Avaira jest naturalnie i trwale zwilżona co zapobiega tworzeniu się osadów na powierzchni soczewki. Avaira charakteryzuje się łatwością dopasowania, dzięki zoptymalizowanej powierzchni tylnej i zaokrąglonym krawędziom a wysoka przepuszczalność tlenu Dk/t=125 zapewnia więcej niż fizjologiczne natlenienie rogówki. Elastyczność materiału ( niski Moduł Younga) to większy komfort noszenia a zastosowanie optyki asferycznej minimalizuje aberacje sferyczne oka i soczewki. Avaira posiada filtr UV pomagający chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Główne zalety: Naturalna nawilżalność - zapobiega tworzeniu się osadów na powierzchni soczewki oraz zwiększa komfort noszenia Wysoka przepuszczalność tlenu DK/t=125 dla noszenia dziennego to więcej niż potrzeba aby zapewnić fizjologiczne natlenienie rogówki Zaawansowana konstrukcja zoptymalizowana powierzchnia tylna i zaokrąglone krawędzie zapewniają komfort i łatwość dopasowania Miękkość materiału niski Moduł YOUNGA to większa elastyczność materiału na poziomie hydrożeli- zwiększająca komfort System neutralizujący aberacje unikalna optyka asferyczna poprawia widzenie poprzez minimalizację aberacji sferycznych oka i soczewki. Filtr UV - pomaga chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Soczewki te występują również pod nazwą handlową Ultraflex

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
wiurek
14.04.2012 r.
Jak do tej pory najwygodniejsze jakie nosilem ;D
magda
11.05.2013 r.
polecam! do tej pory stosowalam soczewki o najlepszych parametrach acuvue oasys ale po kilku latach uzytkowania zaczely sie problemy z nawilzeniem oczu, stalym uczuciem obecnosci soczewki na oku. zmienilam na avaire - problem sie skonczyl, od 3 mcy bez dyskomfortu. Jedynym mankamentem jest to, ze moja ostrosc wzroku nie jest tak stabilna jak w oasys - w tamtych soczewkach widzialam stale dobrze, w soczewkach avaira niby mam pelna ostrosc wzorku przy jtej samej mocy ale nieraz musze kilka razy mrugnac zeby zobaczyc i nie jest to zwiazane z wysychaniem a raczej jak przypuszczam z przesuwaniem sie soczewki po oku. i tak polecam i dla mnie avaira jest dyzu lepszym wyborem niz oasys