soczewki

Soczewki 2 tygodniowe

 

Soczewki dwutygodniowe są dobrą alternatywą dla innych szkieł systematycznej wymiany, np. miesięcznych albo kwartalnych. Powinny być noszone przez okres dwóch tygodni w systemie dziennym, a co wieczór należy je wyczyścić (przeznaczone do tego są odpowiednie płyny do soczewek) i umieścić w specjalnym pojemniku. Niektóre rodzaje szkieł 2-tygodniowych dają możliwość noszenia całodobowego, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. W takim przypadku nie potrzebujemy płynu pielęgnacyjnego.

Podczas używania dwutygodniowych soczewek nie musimy martwić się o zdrowie naszych oczu, gdyż zmiana szkieł następuje dość często. Jak wiadomo, im częstsza wymiana soczewek, tym zdrowsze oczy i lepsza jakość widzenia. Długie noszenie tych samych szkieł nieraz prowadzi do występowania podrażnień i zaczerwienienia zmęczonych oczu. Oczywiście komfort noszenia w przypadku szkieł 2-tygodniowych jest na bardzo wysokim poziomie, a soczewki pozostają dobrze nawilżone przez cały okres użytkowania. Polecane są szczególnie do wrażliwych oczu, które wymagają częstej zmiany szkieł. Pozwalają bowiem ograniczyć rozwój bakterii, spowodowany dłuższym używaniem i niedokładną pielęgnacją. Taki system wymiany zmniejsza też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych spojówki. 14 dni to okres, w czasie którego nie powinny gromadzić się osady białkowe. Soczewki tego typu polecane są przez lekarzy okulistów, zaraz po szkłach wymienianych każdego dnia.

 

Największe zalety soczewek dwutygodniowych:

 

  • częsta wymiana zapewnia komfort użytkowania
  • są zdrowe dla oczu, zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych
  • utrzymują właściwe nawilżenie
  • są odporne na osady białkowe
  • zachowują świeżość przez cały okres użytkowania
  • korygują różne wady wzroku
  • nie podrażniają oczu
  • możemy kupić je w wersji na noc i dzień
  • ich cena jest umiarkowana, korzystniejsza niż w przypadku szkieł jednodniowych

 

Wady 2-tygodniowych soczewek:

 

Wymagają czyszczenia mechanicznego (nie dotyczy to soczewek na noc i dzień).

 

Szkła kontaktowe dwutygodniowej wymiany są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wysokim komforcie podczas użytkowania i dla których miesiąc to zbyt długi okres czasu jak na noszenie tej samej pary soczewek. Dwutygodniowe szkła oferuje między innymi marka Johnson&Johnson (Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Acuvue 2 Colours, Acuvue Bifocal) i Cooper Vision (Avaira).

Łączna ocena: 4.00 / 5
Ilość głosów: 7
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
109.99 zł

Pozwalają w lepszy sposób wyrazić kolor Twoich oczu. Przeznaczone dla pogłębienia barwy jasnych oczu. Posiadają wszystkie zalety soczewek Acuvue 2, umożliwiając jednocześnie uzyskanie ciekawego efektu kolorystycznego. Co więcej, pozwalają na podkreślenie koloru oczy, nawet w przypadku braku wady wzroku (wersja z mocą=0). Unikalna technologia Colours-Wrapped-In-ComfortTM sprawia, że kolor wtopiony jest we wnętrze soczewki, dzięki czemu barwnik nie ma kontaktu z okiem. Soczewki przeznaczone do noszenia przez 2 tygodnie w trybie dziennym (soczewki są zdejmowane w nocy) lub tydzień w trybie przedłużonym (ciągłe noszenie soczewek przez dzień i noc). Dostępne w trzech kolorach: zielonym, niebieskim i morskim. Dostępne kolory:

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Karina
30.01.2012 r.
Są ok, chociaż szczerze mówiac spodziewałam się lepszego efektu. Jeśli ktoś ma jasne oczy to te soczewki moga go zadowolić. Z ciemniejszymi może być gorzej...
Marta
23.03.2012 r.
Dokładnie- dla ciemnych oczu odradzam. Moze wygladaja dobrze na b.jasnych teczowkach, ale nie moge tego potwierdzic, bo nigdy nie widzialam, a sama mam bardzo ciemne. W ogole Freshook jest o wiele lepszą soczewką kolorowa!!
Kamila
04.09.2012 r.
Bardzo fajnie podkreślają oczy. są Świetne:)
Maciekk
06.09.2012 r.
Fajnie podkreślają kolor oczy. ogólnie są ok.
Iga
16.12.2012 r.
Dobrze podkreślają naturalny, zielony kolor oczu, nie drażniąc przy tym oka.
Iga
16.12.2012 r.
Ładnie podkreślają oczy i nie drażnią oka.
Magda
28.12.2015 r.
Najlepsze z wszystkich jakie próbowałam delikatnie podkreślają kolor i komfort noszenia najlepszy ze wszystkich. Szkoda ze trudno je dostać.