soczewki

Soczewki 2 tygodniowe

 

Soczewki dwutygodniowe są dobrą alternatywą dla innych szkieł systematycznej wymiany, np. miesięcznych albo kwartalnych. Powinny być noszone przez okres dwóch tygodni w systemie dziennym, a co wieczór należy je wyczyścić (przeznaczone do tego są odpowiednie płyny do soczewek) i umieścić w specjalnym pojemniku. Niektóre rodzaje szkieł 2-tygodniowych dają możliwość noszenia całodobowego, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. W takim przypadku nie potrzebujemy płynu pielęgnacyjnego.

Podczas używania dwutygodniowych soczewek nie musimy martwić się o zdrowie naszych oczu, gdyż zmiana szkieł następuje dość często. Jak wiadomo, im częstsza wymiana soczewek, tym zdrowsze oczy i lepsza jakość widzenia. Długie noszenie tych samych szkieł nieraz prowadzi do występowania podrażnień i zaczerwienienia zmęczonych oczu. Oczywiście komfort noszenia w przypadku szkieł 2-tygodniowych jest na bardzo wysokim poziomie, a soczewki pozostają dobrze nawilżone przez cały okres użytkowania. Polecane są szczególnie do wrażliwych oczu, które wymagają częstej zmiany szkieł. Pozwalają bowiem ograniczyć rozwój bakterii, spowodowany dłuższym używaniem i niedokładną pielęgnacją. Taki system wymiany zmniejsza też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych spojówki. 14 dni to okres, w czasie którego nie powinny gromadzić się osady białkowe. Soczewki tego typu polecane są przez lekarzy okulistów, zaraz po szkłach wymienianych każdego dnia.

 

Największe zalety soczewek dwutygodniowych:

 

  • częsta wymiana zapewnia komfort użytkowania
  • są zdrowe dla oczu, zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych
  • utrzymują właściwe nawilżenie
  • są odporne na osady białkowe
  • zachowują świeżość przez cały okres użytkowania
  • korygują różne wady wzroku
  • nie podrażniają oczu
  • możemy kupić je w wersji na noc i dzień
  • ich cena jest umiarkowana, korzystniejsza niż w przypadku szkieł jednodniowych

 

Wady 2-tygodniowych soczewek:

 

Wymagają czyszczenia mechanicznego (nie dotyczy to soczewek na noc i dzień).

 

Szkła kontaktowe dwutygodniowej wymiany są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wysokim komforcie podczas użytkowania i dla których miesiąc to zbyt długi okres czasu jak na noszenie tej samej pary soczewek. Dwutygodniowe szkła oferuje między innymi marka Johnson&Johnson (Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Acuvue 2 Colours, Acuvue Bifocal) i Cooper Vision (Avaira).

Acuvue Bifocal™
Łączna ocena: 3.80 / 5
Ilość głosów: 5
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
119.99 zł

Doskonałe właściwości soczewek Acuvue Bifocal pozwolą na łatwiejsze czytanie. Szczególnie godne polecenia dla osób, które ukończyły 40-45 rok życia. Zawierają system Pupil Intelligent Design, zawierający 5 koncentrycznych sfer, które pozwalają na zachowanie ostrości widzenia niezależnie od odległości obiektu. Dzięki swojemu zabarwieniu są dobrze widoczne w pojemniczku i na palcu. Posiadają filtr UV, wspomagający ochronę części powierzchni oczu. Nowy projekt krawędzi gwarantuje doskonały komfort noszenia. Wskaźnik strony typu 123 pomoże we właściwym założeniu soczewki. W trybie dziennym soczewki mogą być noszone przez 2 tygodnie. W trybie całodobowym przez 1 tydzień (bez zdejmowania). Dzięki soczewkom Acuvue Bifocal nie ma już potrzeby ciągłego noszenia okularów do czytania.


dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Mirka
31.01.2012 r.
Dobre, ale nie najlepsze. Plus za to że sa dobrze widoczne na palcu.
Kreda
14.02.2012 r.
Soczewki ok. Nie ma "szału", ale myślę że są ok.
ann
09.03.2012 r.
soczewki zaledwie w porzadku. Acuvue stać na więcej...
Pono
23.03.2012 r.
Bardzo przeciętne. Jakoś do mnie nie przemawiają....
Grzesiek
09.08.2012 r.
Soczewki - wg. mojego ojca - bardzo dobre. Ogolnie polecane dla osób, które ukończyły 45 rok życia i.. chyba się sprawdzają.