soczewki

Soczewki 2 tygodniowe

 

Soczewki dwutygodniowe są dobrą alternatywą dla innych szkieł systematycznej wymiany, np. miesięcznych albo kwartalnych. Powinny być noszone przez okres dwóch tygodni w systemie dziennym, a co wieczór należy je wyczyścić (przeznaczone do tego są odpowiednie płyny do soczewek) i umieścić w specjalnym pojemniku. Niektóre rodzaje szkieł 2-tygodniowych dają możliwość noszenia całodobowego, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. W takim przypadku nie potrzebujemy płynu pielęgnacyjnego.

Podczas używania dwutygodniowych soczewek nie musimy martwić się o zdrowie naszych oczu, gdyż zmiana szkieł następuje dość często. Jak wiadomo, im częstsza wymiana soczewek, tym zdrowsze oczy i lepsza jakość widzenia. Długie noszenie tych samych szkieł nieraz prowadzi do występowania podrażnień i zaczerwienienia zmęczonych oczu. Oczywiście komfort noszenia w przypadku szkieł 2-tygodniowych jest na bardzo wysokim poziomie, a soczewki pozostają dobrze nawilżone przez cały okres użytkowania. Polecane są szczególnie do wrażliwych oczu, które wymagają częstej zmiany szkieł. Pozwalają bowiem ograniczyć rozwój bakterii, spowodowany dłuższym używaniem i niedokładną pielęgnacją. Taki system wymiany zmniejsza też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych spojówki. 14 dni to okres, w czasie którego nie powinny gromadzić się osady białkowe. Soczewki tego typu polecane są przez lekarzy okulistów, zaraz po szkłach wymienianych każdego dnia.

 

Największe zalety soczewek dwutygodniowych:

 

  • częsta wymiana zapewnia komfort użytkowania
  • są zdrowe dla oczu, zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych
  • utrzymują właściwe nawilżenie
  • są odporne na osady białkowe
  • zachowują świeżość przez cały okres użytkowania
  • korygują różne wady wzroku
  • nie podrażniają oczu
  • możemy kupić je w wersji na noc i dzień
  • ich cena jest umiarkowana, korzystniejsza niż w przypadku szkieł jednodniowych

 

Wady 2-tygodniowych soczewek:

 

Wymagają czyszczenia mechanicznego (nie dotyczy to soczewek na noc i dzień).

 

Szkła kontaktowe dwutygodniowej wymiany są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wysokim komforcie podczas użytkowania i dla których miesiąc to zbyt długi okres czasu jak na noszenie tej samej pary soczewek. Dwutygodniowe szkła oferuje między innymi marka Johnson&Johnson (Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Acuvue 2 Colours, Acuvue Bifocal) i Cooper Vision (Avaira).

Łączna ocena: 4.50 / 5
Ilość głosów: 8
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
64.99 zł
Ciesz się komfortem noszenie soczewek przez cały dzień! Wewnętrzny składnik nawilżający występujący w Acuvue Advance HYDRACLEAR sprawia, że soczewki przez cały dzień utrzymują wilgoć. Są przy tym wyjątkowo elastyczne niezależnie od czasu noszenia w ciągu dnia. Konstrukcja Acuvue Advance opiera się na materiale Galyfilcon A, łączącego zalety materiałów hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. Wysoka transmisyjność tlenu ok 86% z nawiązką wypełnia przyjęte normy, co daje jeszcze większy komfort w noszeniu soczewki. Na Acuvue Advance powstaje mniej osadów białkowych niż na innych soczewkach kontaktowych. Zmniejszone jest również odwadnianie się soczewki. Dzięki temu w trakcie ich aplikacji oczy przez cały czas zachowują swój pierwotny kolor - według przeprowadzonych badań nawet po miesiącu używania soczewek. Dzięki jasnoniebieskiemu zabarwieniu są wygodniejsze w obsłudze, a wskaźnik 1-2-3 pomaga prawidłowo ustawić soczewkę, przed nałożeniem jej na oko. W szczególności są polecane dla osób, które po raz pierwszy zakładają szkła kontaktowe. Gwarantują najwyższą ochronę przed promieniowaniem UVA (95%) i UVB (99%).
Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
marcinek
02.02.2012 r.
Soczewki bardzo wygodne. Ubieram rano - zdejmuję wieczorem. Nigdy nie miałem żadnych problemów. W 100% polecam!
wiurek
14.04.2012 r.
Kiepskie cały czas czuje suchość w oku a po 10 dniach noszenia sie strasznie skejają. Nie polecam.
adrian
25.07.2012 r.
Bardzo dobre soczewki. Polecam:)
Kamil
01.10.2012 r.
OK, ale nie zachwyciły mnie. Za niższą cenę wolę kupic FitView, które na mnie podobnie działają.
Monika
18.08.2013 r.
Soczewki są bardzo wygodne, noszę je już od 7 lat bez przerwy, jednak zauważyłam, że w ciągu ostatniego roku ich jakość znacznie się pogorszyła. Łatwo przywierają do nich jakieś paprochy, których za żadne skarby nie da się usunąć. Jakoś widzenia pogarsza się już po 10 dniach. Jeżeli będzie to się powtarzać z innymi partiami tego produktu to będę zmuszona przerzucić się na coś innego. Czy ktoś może polecić coś lepszego?