soczewki

Soczewki 2 tygodniowe

 

Soczewki dwutygodniowe są dobrą alternatywą dla innych szkieł systematycznej wymiany, np. miesięcznych albo kwartalnych. Powinny być noszone przez okres dwóch tygodni w systemie dziennym, a co wieczór należy je wyczyścić (przeznaczone do tego są odpowiednie płyny do soczewek) i umieścić w specjalnym pojemniku. Niektóre rodzaje szkieł 2-tygodniowych dają możliwość noszenia całodobowego, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. W takim przypadku nie potrzebujemy płynu pielęgnacyjnego.

Podczas używania dwutygodniowych soczewek nie musimy martwić się o zdrowie naszych oczu, gdyż zmiana szkieł następuje dość często. Jak wiadomo, im częstsza wymiana soczewek, tym zdrowsze oczy i lepsza jakość widzenia. Długie noszenie tych samych szkieł nieraz prowadzi do występowania podrażnień i zaczerwienienia zmęczonych oczu. Oczywiście komfort noszenia w przypadku szkieł 2-tygodniowych jest na bardzo wysokim poziomie, a soczewki pozostają dobrze nawilżone przez cały okres użytkowania. Polecane są szczególnie do wrażliwych oczu, które wymagają częstej zmiany szkieł. Pozwalają bowiem ograniczyć rozwój bakterii, spowodowany dłuższym używaniem i niedokładną pielęgnacją. Taki system wymiany zmniejsza też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych spojówki. 14 dni to okres, w czasie którego nie powinny gromadzić się osady białkowe. Soczewki tego typu polecane są przez lekarzy okulistów, zaraz po szkłach wymienianych każdego dnia.

 

Największe zalety soczewek dwutygodniowych:

 

  • częsta wymiana zapewnia komfort użytkowania
  • są zdrowe dla oczu, zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych
  • utrzymują właściwe nawilżenie
  • są odporne na osady białkowe
  • zachowują świeżość przez cały okres użytkowania
  • korygują różne wady wzroku
  • nie podrażniają oczu
  • możemy kupić je w wersji na noc i dzień
  • ich cena jest umiarkowana, korzystniejsza niż w przypadku szkieł jednodniowych

 

Wady 2-tygodniowych soczewek:

 

Wymagają czyszczenia mechanicznego (nie dotyczy to soczewek na noc i dzień).

 

Szkła kontaktowe dwutygodniowej wymiany są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wysokim komforcie podczas użytkowania i dla których miesiąc to zbyt długi okres czasu jak na noszenie tej samej pary soczewek. Dwutygodniowe szkła oferuje między innymi marka Johnson&Johnson (Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Acuvue 2 Colours, Acuvue Bifocal) i Cooper Vision (Avaira).

Łączna ocena: 4.78 / 5
Ilość głosów: 9
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
109.99 zł

Soczewki przeznaczone dla korekcji astygmatyzmu zapewniają ostre i stabilne widzenie przez cały dzień. Przy okazji są to jedyne soczewki toryczne w tej kategorii wyprodukowane z zastosowaniem technologii HYDRACLEAR, dzięki której stało się możliwe komfortowe noszenie soczewek przez cały dzień (zachowanie ciągłej wilgotności). Technologia Accelerated Stabilization Design sprawia, że soczewka jest cały czas utrzymywana w prawidłowej pozycji uniezależnionej od mrugnięć powieki. Dodatkowo technologia ta sprawia, że widzisz ostrzej i stabilniej. Specjalna konstrukcja brzegów soczewki zapewnia z kolei niezrównany komfort noszenia. Zostało to również osiągnięte, dzięki zastosowaniu miękkiego i elastycznego materiału, użytego do konstrukcji szkieł. Soczewki Acuvue Advance for Astigmatics zapewniają najwyższą ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
basia
14.02.2012 r.
wygodne i dobrze nawilżone soczewki. potwierdzam ze w czasie noszenia soczewek mam ostre i stabilne widzenie przez caly dzien. mogę polecić wszystkim astygmatykom :)
Angela
29.02.2012 r.
Soczewki przyjemne dla astygmatyków, jednak przyzwyczaiłam się do Oasysów i je wybieram. 4/5.
Kamil
19.04.2012 r.
Świetne soczewki. Polecam
wlodekk_89
27.08.2012 r.
Świetne soczewki dla astygmatyków. Jestem z nich bardzo zadowolony. W końcu widze tak jak chcę :)) Pozdro:)
Krzysiek
22.09.2012 r.
Są ok, ale bez rewelacji. Miałem je na początku, później przez przypadek przerzucilem się na inne i z advance'ow korzystam tylko przy okazji
Karolina
08.10.2012 r.
Zbawienie dla astygmatyków:) NAprawdę bardzo dobre soczewki. Myślę, że warto w takie soczewki inwestować. Znana i dobra firma, iwec... nic tylko polecac :)
Wojtek
12.11.2012 r.
Te soczewki noszę od początku swojej przygody z szkłąmi i są bardzo dobre. Wygodne, nie ma problemów z zakładaniem i ściąganiem. Myślę, że warto polecic.
przemek
03.01.2013 r.
wydaje mi sie, ze najlepsze soczewki dla astygmatykow jakie do tej pory wyprodukowano - a probowalem wielu. polecam!!!