soczewki

Soczewki 2 tygodniowe

 

Soczewki dwutygodniowe są dobrą alternatywą dla innych szkieł systematycznej wymiany, np. miesięcznych albo kwartalnych. Powinny być noszone przez okres dwóch tygodni w systemie dziennym, a co wieczór należy je wyczyścić (przeznaczone do tego są odpowiednie płyny do soczewek) i umieścić w specjalnym pojemniku. Niektóre rodzaje szkieł 2-tygodniowych dają możliwość noszenia całodobowego, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. W takim przypadku nie potrzebujemy płynu pielęgnacyjnego.

Podczas używania dwutygodniowych soczewek nie musimy martwić się o zdrowie naszych oczu, gdyż zmiana szkieł następuje dość często. Jak wiadomo, im częstsza wymiana soczewek, tym zdrowsze oczy i lepsza jakość widzenia. Długie noszenie tych samych szkieł nieraz prowadzi do występowania podrażnień i zaczerwienienia zmęczonych oczu. Oczywiście komfort noszenia w przypadku szkieł 2-tygodniowych jest na bardzo wysokim poziomie, a soczewki pozostają dobrze nawilżone przez cały okres użytkowania. Polecane są szczególnie do wrażliwych oczu, które wymagają częstej zmiany szkieł. Pozwalają bowiem ograniczyć rozwój bakterii, spowodowany dłuższym używaniem i niedokładną pielęgnacją. Taki system wymiany zmniejsza też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych spojówki. 14 dni to okres, w czasie którego nie powinny gromadzić się osady białkowe. Soczewki tego typu polecane są przez lekarzy okulistów, zaraz po szkłach wymienianych każdego dnia.

 

Największe zalety soczewek dwutygodniowych:

 

  • częsta wymiana zapewnia komfort użytkowania
  • są zdrowe dla oczu, zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych
  • utrzymują właściwe nawilżenie
  • są odporne na osady białkowe
  • zachowują świeżość przez cały okres użytkowania
  • korygują różne wady wzroku
  • nie podrażniają oczu
  • możemy kupić je w wersji na noc i dzień
  • ich cena jest umiarkowana, korzystniejsza niż w przypadku szkieł jednodniowych

 

Wady 2-tygodniowych soczewek:

 

Wymagają czyszczenia mechanicznego (nie dotyczy to soczewek na noc i dzień).

 

Szkła kontaktowe dwutygodniowej wymiany są polecane wszystkim osobom, którym zależy na wysokim komforcie podczas użytkowania i dla których miesiąc to zbyt długi okres czasu jak na noszenie tej samej pary soczewek. Dwutygodniowe szkła oferuje między innymi marka Johnson&Johnson (Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Acuvue 2 Colours, Acuvue Bifocal) i Cooper Vision (Avaira).

Łączna ocena: 4.85 / 5
Ilość głosów: 20
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
99.99 zł

Soczewka Acuvue Oasys for Astigmatism jest soczewką przeznaczoną dla astygmatyków, wykonaną z materiału senofilcon A. Senofilcon A doskonale łączy zalety materiałów hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. 38% zawartość wody optymalizuje dopasowanie i komfort soczewki. Czas stabilizacji dla większości dopasowań wynosi tylko 60 sekund. Dzięki technologii Hydraclear Plus wewnętrzny składnik nawilżający doskonale uwadnia soczewkę. Przepuszczalność tlenu (ilość tlenu przedostająca się do rogówki) wynosi aż 98% (oczy otwarte) oraz 95% (oczy zamknięte) - współczynnik Dk/t wynosi 129. Soczewka jest przeznaczona do noszenia w 2 trybach: dziennym (wymiana co 2 tygodnie), dzień i noc (wymiana 1 raz w tygodniu). Jasnoniebieskie zabarwienie soczewki ułatwia jej zakładanie. Acuvue Oasys for Astigmatyzm zawierają również filtr UV klasy 1, blokujący szkodliwe promieniowanie UVA oraz UVB (na poziomie odpowiednio 96 % oraz 100%). W opakowaniu znajduje się 6 soczewek. 

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Bono
02.02.2012 r.
Dla astygmatyków chyba najlepsze soczewki z tych, które są dostępne. Bardzo dobry produkt
hm...
14.02.2012 r.
Jak dla mnie ok, ale nie są tak wygodne jak advance dla astygmatyków.
andrzej
20.02.2012 r.
Świetne soczewki dla astygmatyków!:) polecam:)
Angellina
01.03.2012 r.
Astygmatyk doceni te soczewki:) 5/5
paulina
15.03.2012 r.
Są super. Nie jest wstanie w ogóle ich uszkodzić;)
Bardzo dobre
12.04.2012 r.
Bardzo dobre soczewki dla astygmatykow!
Anita
30.04.2012 r.
Bardzo dobre soczewki. Polecam wszystkim. Bardzo wygodne.
Daria
11.06.2012 r.
super soczewki, najlepsze jakie miałam a nosze soczewki już 5 lat
Angela
06.08.2012 r.
Mam astygmatyzm odkąd pamiętam. Wcześniej musiałąm nosić okulary. Odkąd noszę soczeweki Oasys czuję się świetnie. W ogóle nie czuć ich na oku. 5/5
agrafka
05.11.2012 r.
Soczewki bardzo delikatne. nie czuc ich na oku. Moim zdaniem najlepsze jakie do tej pory wyprodukowano :)
Maltek
23.02.2013 r.
W mojej sytuacji (mam astygmatyzm) to bardzo dobry wybór. Soczewki dobre i spełniają swoją rolę. Polecam.
Justyna
07.05.2013 r.
Mam bardzo wrażliwe oczy i niestety nie są to idealne soczewki dla mnie, chociaż korekta wady jest zauważalna. Jeśli muszę założyć soczewki to zawsze mam "kryzysową" parę w szafce.
Natalia
26.06.2013 r.
Bardzo dobrze się noszą, nie wypadają, łatwo się je aplikuje, 100% zadowolenia