soczewki

Soczewki jednodniowe


 

Jednodniowe soczewki kontaktowe wprowadzono do sprzedaży już w 1993 roku i ciągle udoskonala się materiały, z których są wykonane. Prekursorem była marka Johnson&Johnson, która stworzyła 1-Day Acuvue - pierwsze jednodniowe soczewki, obecnie już niedostępne.
Soczewki jednodniowe wymagają codziennej wymiany, co sprawia, że dają uczucie maksymalnej świeżości. Ponadto są niezwykle wygodne i praktyczne, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najczęściej decydują się na nie osoby młode i aktywne, które chcą w pełni korzystać z życia. Również wszyscy ci, którzy nie potrafią wybrać pomiędzy okularami a soczewkami, mogą zdecydować się na takie właśnie szkła, bez potrzeby kupowania zapasu na dłużej. Nie trzeba mieć do nich pojemniczka ani płynu czyszczącego. Jeśli istnieje u nas ryzyko wystąpienia alergii, wyeliminujemy w ten sposób potencjalne uczulenie na płyn do soczewek. Szkła tak częstej wymiany są niezwykle wygodne i komfortowe, a ponadto bardzo higieniczne - nie musimy przechowywać ich w nieświeżym pojemniku, a każdego poranka możemy założyć na oczy świeże, nawilżone soczewki. Nie trzeba też pamiętać, tak jak w przypadku soczewek rzadszej wymiany, kiedy je założyliśmy, gdyż służą nam tylko jeden dzień, a przed pójściem spać po prostu je wyrzucamy. Są szczególnie polecane przez okulistów, gdyż taki tryb noszenia soczewek kontaktowych jest najzdrowszy dla oczu.
 

Największe zalety soczewek jednodniowych:

 

  • wygoda oraz niezależność (płyny do soczewek i pojemniczki nie będą nam potrzebne)
  • komfort noszenia na najwyższym poziomie, również pod koniec dnia lepsza jakość widzenia
  • mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkiego rodzaju powikłań (w tym infekcyjnych zapaleń rogówki, brodawkowych zapaleń spojówek) oraz alergii
  • higiena (każdego dnia zakładamy świeże soczewki, brak ryzyka związanego z używaniem zanieczyszczonego pojemniczka do soczewek)
  • mniej osadów białkowych
  • wysoki poziom nawilżenia soczewek przez cały dzień
  • wysoka ochrona przed promieniowaniem UV - szczególnie w przypadku Acuvue Oasys

 

Wady soczewek jednodniowych:


Jedyną wadą może być ich cena (nieco wyższa niż w przypadku np. soczewek miesięcznych).

 

Soczewki wymieniane każdego dnia mają praktycznie same zalety i ciężko jest znaleźć jakąkolwiek ich wadę - dlatego są warte wypróbowania. Jeśli cenisz sobie wygodę albo nie nosiłeś jeszcze soczewek - mogą być najlepszym rozwiązaniem. Korygują nie tylko krótkowzroczność oraz nadwzroczność, ale również astygmatyzm i prezbiopię. Praktycznie wszystkie wiodące marki szkieł kontaktowych posiadają w swojej ofercie soczewki jednodniowe. Wybierając je oszczędzasz czas i chronisz swoje zdrowie. Możesz zapomnieć o wieczornym czyszczeniu szkieł i zapamiętywaniu daty ich założenia, a ponadto są wygodniejsze niż myślisz.

 

Najwięksi producenci soczewek jednodniowych


Spośród producentów jednodniowych soczewek kontaktowych warto wymienić np. markę Johnson&Johnson (Acuvue 1 Day), Bausch&Lomb (Soflens Daily Disposable), Eyeye (Bioxy Daily).

Acuvue 1-DAY 30 szt. BC 9,0
Łączna ocena: 4.80 / 5
Ilość głosów: 5
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
49.99 zł

Nie musisz już wybierać między okularami, a naturalnym wyglądem i aktywnym trybem życia w soczewkach kontaktowych - możesz korzystać z nich na zmianę, w zależności od rodzaju aktywności. Jesteśmy pewni, że przekonasz się, iż soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE są zadziwiająco komfortowe, łatwe w użyciu oraz są wygodną alternatywą dla Twoich okularów. Na całym świecie więcej osób nosi soczewki kontaktowe ACUVUE Brand niż jakiejkolwiek innej marki. ACUVUE 1-DAY zapewnią Ci codziennie świeże oraz czyste soczewki. To również wspaniała elastyczność pozwalająca na noszenie ich codziennie lub okazjonalnie. Poza tym to jedyne soczewki jednodniowe zawierające filtr UV!


dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Marek
22.03.2012 r.
moim zdaniem jedne z najlepszych o ile nie najlepsze soczewki kontaktowe. polecam wszystkim!
Joanna
23.03.2012 r.
Ja tez polecam, sa bardzo wygodne i długo trzymaja nawilzenie.
Polo
26.04.2012 r.
Soczewki spoko, ale nie ma co porównywac z trueye :)
Pau
03.05.2012 r.
są ok ale strasznie wysuszają oko. Może dlatego że są cienkie? Ja mam z nimi problem. Zakładam je tylko w sytuacjach kiedy nie mogę nosić miesięcznych.
Premko
16.05.2012 r.
Fajne, przyjemne. dobrze się nosi.
Karina
12.11.2012 r.
Soczewki dobre. Oczy się w nich nie męczą, nawet podzs długogodzinnego chodzenia. Warto polecic, nawet początkującym.
WOj
10.06.2013 r.
W zasadzie tylko jednodniowe soczewki progresywne nowego typu - dają powód do ich noszenia. Zwykłe soczewki to NIEPOROZUMIENIE. Lepiej nosić okulary.