soczewki

Soczewki jednodniowe


 

Jednodniowe soczewki kontaktowe wprowadzono do sprzedaży już w 1993 roku i ciągle udoskonala się materiały, z których są wykonane. Prekursorem była marka Johnson&Johnson, która stworzyła 1-Day Acuvue - pierwsze jednodniowe soczewki, obecnie już niedostępne.
Soczewki jednodniowe wymagają codziennej wymiany, co sprawia, że dają uczucie maksymalnej świeżości. Ponadto są niezwykle wygodne i praktyczne, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najczęściej decydują się na nie osoby młode i aktywne, które chcą w pełni korzystać z życia. Również wszyscy ci, którzy nie potrafią wybrać pomiędzy okularami a soczewkami, mogą zdecydować się na takie właśnie szkła, bez potrzeby kupowania zapasu na dłużej. Nie trzeba mieć do nich pojemniczka ani płynu czyszczącego. Jeśli istnieje u nas ryzyko wystąpienia alergii, wyeliminujemy w ten sposób potencjalne uczulenie na płyn do soczewek. Szkła tak częstej wymiany są niezwykle wygodne i komfortowe, a ponadto bardzo higieniczne - nie musimy przechowywać ich w nieświeżym pojemniku, a każdego poranka możemy założyć na oczy świeże, nawilżone soczewki. Nie trzeba też pamiętać, tak jak w przypadku soczewek rzadszej wymiany, kiedy je założyliśmy, gdyż służą nam tylko jeden dzień, a przed pójściem spać po prostu je wyrzucamy. Są szczególnie polecane przez okulistów, gdyż taki tryb noszenia soczewek kontaktowych jest najzdrowszy dla oczu.
 

Największe zalety soczewek jednodniowych:

 

  • wygoda oraz niezależność (płyny do soczewek i pojemniczki nie będą nam potrzebne)
  • komfort noszenia na najwyższym poziomie, również pod koniec dnia lepsza jakość widzenia
  • mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkiego rodzaju powikłań (w tym infekcyjnych zapaleń rogówki, brodawkowych zapaleń spojówek) oraz alergii
  • higiena (każdego dnia zakładamy świeże soczewki, brak ryzyka związanego z używaniem zanieczyszczonego pojemniczka do soczewek)
  • mniej osadów białkowych
  • wysoki poziom nawilżenia soczewek przez cały dzień
  • wysoka ochrona przed promieniowaniem UV - szczególnie w przypadku Acuvue Oasys

 

Wady soczewek jednodniowych:


Jedyną wadą może być ich cena (nieco wyższa niż w przypadku np. soczewek miesięcznych).

 

Soczewki wymieniane każdego dnia mają praktycznie same zalety i ciężko jest znaleźć jakąkolwiek ich wadę - dlatego są warte wypróbowania. Jeśli cenisz sobie wygodę albo nie nosiłeś jeszcze soczewek - mogą być najlepszym rozwiązaniem. Korygują nie tylko krótkowzroczność oraz nadwzroczność, ale również astygmatyzm i prezbiopię. Praktycznie wszystkie wiodące marki szkieł kontaktowych posiadają w swojej ofercie soczewki jednodniowe. Wybierając je oszczędzasz czas i chronisz swoje zdrowie. Możesz zapomnieć o wieczornym czyszczeniu szkieł i zapamiętywaniu daty ich założenia, a ponadto są wygodniejsze niż myślisz.

 

Najwięksi producenci soczewek jednodniowych


Spośród producentów jednodniowych soczewek kontaktowych warto wymienić np. markę Johnson&Johnson (Acuvue 1 Day), Bausch&Lomb (Soflens Daily Disposable), Eyeye (Bioxy Daily).

Łączna ocena: 4.42 / 5
Ilość głosów: 12
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
79.99 zł

 

Po całodziennym używaniu soczewka może zostać wyrzucona, a następnego dnia zastąpiona nową sztuka wyjęta z pudełeczka.

Posiadają oznaczenia 1-2-3 ułatwiające posługiwanie się soczewką (prawidłowa strona soczewki) oraz filtr UV, blokujący średnio 97% UVA oraz 92% UVB.

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Daria1983
09.03.2012 r.
niesamowicie komfortowe.
Michalina
21.03.2012 r.
Bardzo wygodne soczewki! W ogole ich nie czuć, przez co przydatne bywa nastawienie w telefonie przypominajki zeby je zdjąć ;D
Kamil
22.03.2012 r.
Dobra cena - dobre soczewki. Są bardzo wygodne. Polecam
Lila
30.03.2012 r.
fantastyczne soczewki! wygoda 10/10! :)
emil
02.04.2012 r.
Są ok. Chociaż muszę przyznac, że spotkałem się z bardziej komfortowymi soczewkami.
WojtekK
08.10.2012 r.
Wygodne soczewki jednodniowe. Ogólnie noszę raczej dwutygodniowe, ale niekiedy zdarza mi się moisty. Nigdy nie narzekałem.
Marta
31.10.2012 r.
Mi pasują. Dobrze w nich widzę. Pełen komfort.
paweł
08.01.2013 r.
Przyjemne soczewki jednodniowe. noszę je ciągle i nigdy nie miałem problemow. polecam!
Weronka
16.04.2013 r.
Spoko soczewki jednodniowe. Ogólnie wole miesięczne bo cenowo są lepsze ale te tez sa fajne.
Michał
15.05.2017 r.
Soczewki z tragicznych natlenianiem oka niedotlenianie rogówki przy dłuższym noszeniu gwarantowanie !