soczewki

Soczewki jednodniowe


 

Jednodniowe soczewki kontaktowe wprowadzono do sprzedaży już w 1993 roku i ciągle udoskonala się materiały, z których są wykonane. Prekursorem była marka Johnson&Johnson, która stworzyła 1-Day Acuvue - pierwsze jednodniowe soczewki, obecnie już niedostępne.
Soczewki jednodniowe wymagają codziennej wymiany, co sprawia, że dają uczucie maksymalnej świeżości. Ponadto są niezwykle wygodne i praktyczne, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najczęściej decydują się na nie osoby młode i aktywne, które chcą w pełni korzystać z życia. Również wszyscy ci, którzy nie potrafią wybrać pomiędzy okularami a soczewkami, mogą zdecydować się na takie właśnie szkła, bez potrzeby kupowania zapasu na dłużej. Nie trzeba mieć do nich pojemniczka ani płynu czyszczącego. Jeśli istnieje u nas ryzyko wystąpienia alergii, wyeliminujemy w ten sposób potencjalne uczulenie na płyn do soczewek. Szkła tak częstej wymiany są niezwykle wygodne i komfortowe, a ponadto bardzo higieniczne - nie musimy przechowywać ich w nieświeżym pojemniku, a każdego poranka możemy założyć na oczy świeże, nawilżone soczewki. Nie trzeba też pamiętać, tak jak w przypadku soczewek rzadszej wymiany, kiedy je założyliśmy, gdyż służą nam tylko jeden dzień, a przed pójściem spać po prostu je wyrzucamy. Są szczególnie polecane przez okulistów, gdyż taki tryb noszenia soczewek kontaktowych jest najzdrowszy dla oczu.
 

Największe zalety soczewek jednodniowych:

 

  • wygoda oraz niezależność (płyny do soczewek i pojemniczki nie będą nam potrzebne)
  • komfort noszenia na najwyższym poziomie, również pod koniec dnia lepsza jakość widzenia
  • mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkiego rodzaju powikłań (w tym infekcyjnych zapaleń rogówki, brodawkowych zapaleń spojówek) oraz alergii
  • higiena (każdego dnia zakładamy świeże soczewki, brak ryzyka związanego z używaniem zanieczyszczonego pojemniczka do soczewek)
  • mniej osadów białkowych
  • wysoki poziom nawilżenia soczewek przez cały dzień
  • wysoka ochrona przed promieniowaniem UV - szczególnie w przypadku Acuvue Oasys

 

Wady soczewek jednodniowych:


Jedyną wadą może być ich cena (nieco wyższa niż w przypadku np. soczewek miesięcznych).

 

Soczewki wymieniane każdego dnia mają praktycznie same zalety i ciężko jest znaleźć jakąkolwiek ich wadę - dlatego są warte wypróbowania. Jeśli cenisz sobie wygodę albo nie nosiłeś jeszcze soczewek - mogą być najlepszym rozwiązaniem. Korygują nie tylko krótkowzroczność oraz nadwzroczność, ale również astygmatyzm i prezbiopię. Praktycznie wszystkie wiodące marki szkieł kontaktowych posiadają w swojej ofercie soczewki jednodniowe. Wybierając je oszczędzasz czas i chronisz swoje zdrowie. Możesz zapomnieć o wieczornym czyszczeniu szkieł i zapamiętywaniu daty ich założenia, a ponadto są wygodniejsze niż myślisz.

 

Najwięksi producenci soczewek jednodniowych


Spośród producentów jednodniowych soczewek kontaktowych warto wymienić np. markę Johnson&Johnson (Acuvue 1 Day), Bausch&Lomb (Soflens Daily Disposable), Eyeye (Bioxy Daily).

Łączna ocena: 4.89 / 5
Ilość głosów: 18
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
64.99 zł

Clean Active Drops Eyeye Bioxy Daily to soczewki wykonane z materiału hipo-alergicznego, tolerowanego przez alergików i odpornego na odwodnienie. Zwiększona przepuszczalność tlenu (Dk/t 33) zwiększa uczucie komfortu podczas noszenia soczewki, a wysokie uwodnienie (na poziomie 58 proc.) czyni soczewkę mało inwazyjną. Zaokrąglone krawędzie soczewki zmniejszają liczbę mikrourazów związanych z uszkodzeniem nabłonka rogówki. W soczewkach zastosowano materiał BioxyGMA-hioxifilcon, który uformowano w sposób asferyczny - co zmniejsza zniekształcenia obrazu, doskonale wyostrzając go w całym polu widzenia. Soczewka doskonale nadaje się do jazdy samochodem - zwłaszcza wieczorem i przy złej pogodzie. Wymiary soczewki to: Grubość: 0.09 mm (przy 3.00 D) BC 8.7 (asferyczna) Dia 14.2 Soczewka posiada niebieskie zabarwienie ułatwiające jej zakładanie oraz filtr UV.

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
natalia
27.03.2012 r.
uzywam tych soczewek i jestem zadowolona. nie podrazniaja ani nie powoduja dyskomfortu, łzawienia czy uczucia suchych oczu, mimo ze jestem alergikiem. polecam, osobom o oczach wrazliwych.
Agata
04.06.2012 r.
soczewki sa wygodne i nie powoduja podraznien. stosunkowo latwo sie zakladaja. mozna je nosic caly dzien bez uczucia dyskomfortu.
Kamila
26.09.2012 r.
Noszę te soczewki od czterech miesięcy. Jeste,m bardzo zadowolona. W ogóle nie czuje ich na oku. Myśle, ze to dobry wybor, szczegolnie dla początkujących. Pozdrawiam, Kamila.
Julka
31.10.2012 r.
Polecam wszystkim soczewki Eyeye Bioxy Daily, które są bardzo wygodne i nie podrażniają oczu. Sama je przetestowałam i nie zamierzam zmieniać na inne :)
bertnatetka
20.11.2012 r.
wygodne, nie podrazniaja, dobre dla alergikow. jak dla mnie w 100% wystarczajace. :)
Są super:)
25.11.2012 r.
Są super:) Moje ulubione soczewki! Odkąd je nosze (nie muszę chodzic w nielubianych okularach) jestem mega szczęśliwa:) Naprawdę czuję się w nich super:) P!O!L!E!C!A!M!
Wiola
26.11.2012 r.
najlepsze soczewki jednodniowe jakie kiedykolwiek mialam. nie podrazniaja, nie sa alergiczne - po prostuświetne:):):)
krzysiu
17.12.2012 r.
najlepsze z soczewek jednodniowych jakie mialem okazje nosic. nie podrazniaja i sa wygodne. ode mnie najwyzsza ocena:)
oktawia
08.01.2013 r.
soczewki z dobra opinią, co wcale nie dziwi. noszę je już ponad rok i nigdy nie miałam żadncyh problemów. Zawsze bardzo wygodne i dobrze się je nosi.
Aleksandra
22.01.2013 r.
Bardzo je lubię. Dla osób majcych problemy z innymi soczewkami to chyba najlepsza propozycja. Polecam gorąco. Odemnie 5!
waldek
27.01.2013 r.
Bardzo wygodne soczewki. Jka na swoją cenę uważam je najlepszymi na rynku. Zdecydowanie polecam., szczególnie osobom, które mają jakiekolwiek problemy z uczuleniem.
wiolka
29.01.2013 r.
Bardzo dobre soczewki. Nie porażniają, są bardzo wygodne, łatwo się zakłada - zdecydowanie najlepsze wśród tych, które do tej pory nosiłam!!!
Przemek
09.12.2013 r.
Są ok. Do czasu, gdy nie korzystałem z FitView Daily tozawsze je kupowałem, ale tamte są tańsze, a porównywalnie dobre.
Małgorzata
06.03.2015 r.
Najlepsze soczewki jakich używałam. Miękkie, delikatne ale trwałe. Nie podrażniają oczu. Cena akceptowalna.
monika
28.02.2016 r.
Soczewki sa w porzadku. Polecam!
Michal
01.07.2016 r.
Świetne soczewki, bardzo dobrze się nosi.