soczewki

 

Soczewki kwartalne

 

Soczewki kwartalne nie są już tak popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj zaufaniem użytkowników cieszą się szkła częstej wymiany, najlepiej jednodniowej. 3 miesiące to dość długi okres czasu, podczas którego musimy dbać o prawidłową pielęgnację szkieł i uważać, by ich przypadkiem nie zgubić. Niewłaściwa pielęgnacja może przyczynić się do zmniejszenia komfortu noszenia, dlatego trzeba uważać podczas czyszczenia soczewek kwartalnych oraz ich przechowywania (wymieniać dość często pojemnik).

 

Budowa tych szkieł pozwala co prawda na zachowanie swoich właściwości przez okres 90 dni, ale trzeba uważać, by ich wcześniej nie zniszczyć nieodpowiednią pielęgnacją. Jeśli będziemy o nie dbać, powinny pozostać w dobrej formie przez cały czas użytkowania.

 

Wybierają je przede wszystkim osoby kontrolujące swoje wydatki, bowiem ich cena jest niska, a starczają na dość długi okres czasu. Oczywiście bardziej bezpieczne dla oczu są szkła rzadszej wymiany, najlepiej jednodniowe, jednak jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić, warto zastanowić się nad dwutygodniowymi albo miesięcznymi. Im krótszy czas użytkowania szkieł, tym większe bezpieczeństwo dla oczu - mniejsza szansa na powstawanie różnego rodzaju powikłań, podrażnień, infekcji, jak również osadów białkowych. Gdy kończy nam się sugerowany czas ich użytkowania, możemy czuć pewien dyskomfort wywołany tak długim noszeniem tych samych szkieł oraz gorszą jakość widzenia.

 

Zalety soczewek kwartalnych:

 

  • bardzo korzystna cena
  • wysoka jakość wykonania i trwałość

 

Wady soczewek wymienianych co kwartał:

 

  • wymagają bardzo dokładnego czyszczenia i odpowiedniej pielęgnacji
  • ryzyko wystąpienia powikłań jest wyższe niż w przypadku szkieł częściej wymienianych
  • nie są zbyt odporne na osady białkowe

 

Jeśli interesują nas szkła kontaktowe wymieniane co 3 miesiące, możemy kupić soczewki Bausch&Lomb (Optima FW) albo Zeiss (Zeiss Contact Day90 Plus).

Optima FW™ BC 8,4
Łączna ocena: 2.50 / 5
Ilość głosów: 2
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
69.99 zł

UWAGA W związku z zakończeniem dystrybucji soczewek Optima FW na polskim rynku może być problem z dostępem pewnych mocy. Prosimy o kontakt telefoniczny przed złożeniem zamówienia w celu sprawdzenia dostępności Cena soczewek Optima FW jest porównywalna z ceną tradycyjnej miękkiej soczewki kontaktowej.Otrzymują bardzo wysokie oceny pod względem gwarantowanej ostrości wzroku, komfortu noszenia, reakcji fizjologicznej tkanek oka, łatwości dopasowania. Produkowana przy użyciu procesu wytłaczania oraz procesu Reverse Process III, będącego połączeniem metody odlewu wirowego i obróbki skrawaniem. Przez użytkowników uznawana za jedną z najlepszych soczewek do planowej wymiany. Wysyłka w 24h dotyczy tylko mocy ujemnych


dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Brak opinii