soczewki

 

Soczewki kwartalne

 

Soczewki kwartalne nie są już tak popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj zaufaniem użytkowników cieszą się szkła częstej wymiany, najlepiej jednodniowej. 3 miesiące to dość długi okres czasu, podczas którego musimy dbać o prawidłową pielęgnację szkieł i uważać, by ich przypadkiem nie zgubić. Niewłaściwa pielęgnacja może przyczynić się do zmniejszenia komfortu noszenia, dlatego trzeba uważać podczas czyszczenia soczewek kwartalnych oraz ich przechowywania (wymieniać dość często pojemnik).

 

Budowa tych szkieł pozwala co prawda na zachowanie swoich właściwości przez okres 90 dni, ale trzeba uważać, by ich wcześniej nie zniszczyć nieodpowiednią pielęgnacją. Jeśli będziemy o nie dbać, powinny pozostać w dobrej formie przez cały czas użytkowania.

 

Wybierają je przede wszystkim osoby kontrolujące swoje wydatki, bowiem ich cena jest niska, a starczają na dość długi okres czasu. Oczywiście bardziej bezpieczne dla oczu są szkła rzadszej wymiany, najlepiej jednodniowe, jednak jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić, warto zastanowić się nad dwutygodniowymi albo miesięcznymi. Im krótszy czas użytkowania szkieł, tym większe bezpieczeństwo dla oczu - mniejsza szansa na powstawanie różnego rodzaju powikłań, podrażnień, infekcji, jak również osadów białkowych. Gdy kończy nam się sugerowany czas ich użytkowania, możemy czuć pewien dyskomfort wywołany tak długim noszeniem tych samych szkieł oraz gorszą jakość widzenia.

 

Zalety soczewek kwartalnych:

 

  • bardzo korzystna cena
  • wysoka jakość wykonania i trwałość

 

Wady soczewek wymienianych co kwartał:

 

  • wymagają bardzo dokładnego czyszczenia i odpowiedniej pielęgnacji
  • ryzyko wystąpienia powikłań jest wyższe niż w przypadku szkieł częściej wymienianych
  • nie są zbyt odporne na osady białkowe

 

Jeśli interesują nas szkła kontaktowe wymieniane co 3 miesiące, możemy kupić soczewki Bausch&Lomb (Optima FW) albo Zeiss (Zeiss Contact Day90 Plus).

Optima FW™ BC 8,7
Łączna ocena: 4.13 / 5
Ilość głosów: 8
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
69.99 zł

UWAGA W związku z zakończeniem dystrybucji soczewek Optima FW na polskim rynku może być problem z dostępem pewnych mocy. Prosimy o kontakt telefoniczny przed złożeniem zamówienia w celu sprawdzenia dostępności Najlepsze soczewki do kwartalnej wymiany. Przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Zapewniają wysoki komfort używania oraz doskonałą ostrość wzroku. Świetnie centrują się na oku oraz zapewniają dużą przepuszczalność tlenu. Produkowane w 3 krzywiznach. Optymalizacja składu chemicznego pozwoliła stworzyć naukowcom z firmy Bausch połączenia metody odlewu wirowego i obróbki skrawaniem. Optima FW zapewnia bardzo ekonomiczny wybór oraz wyjątkowy komfort noszenia. 


dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
niestety
09.03.2012 r.
niestety nie jestem zadowolona. soczewki nie powalaja w dodatku trzeba na nie dlugo czekac. Ogolnie nie bylam zadowolona.
anka
16.03.2012 r.
ja tez musze przyznac ze bylam z nich raczej srednio zadowolona. ostrosci widzenia nic nie mozna bylo zarzucic, jednak nosząc je codziennie od godz 7 - 23 komfort stabilnie konczyl sie juz w okolicach 20. Natomiast z soczewkami jednodniowymi (ale nie kwartalnymi) nie mialam tego problemu. Soczewki te nie uznaje wiec za zadowalajace rozwiazania, przynajmniej dla osób ktore po przyjsciu wieczorem do domu nie chca przebierac soczewek na okulary.
anulka
29.01.2013 r.
Dobre soczewki. Jedyny problem - dostep... niestety coraz rzadziej mozna spotkac je na polskim rynku :(