soczewki

Soczewki miesięczne

 

Miesięczne soczewki kontaktowe są ciągle najchętniej wybierane przez użytkowników. Według informacji na opakowaniu i zaleceń lekarzy, powinny być używane przez 30 dni od pierwszego założenia, niezależnie czy przez ten czas były ciągle używane, czy tylko leżały w pojemniku. Jeśli wybierzemy soczewki miesięczne na noc i dzień, wtedy zmieniamy je po 30 dniach przedłużonego używania (bez zdejmowania przed snem).

Szkła wymieniane co miesiąc stanowią świetną alternatywę dla kwartalnych, jednodniowych oraz dwutygodniowych. Cenowo są najbardziej korzystne, a to dla niektórych najważniejszy wyznacznik, którym kierują się przy wyborze soczewek.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór takich właśnie szkieł może być ich szeroki wybór, bowiem wszystkie wiodące marki produkujące szkła kontaktowe mają w swojej ofercie soczewki miesięczne, nawet w różnych wariantach. Miesięczny okres noszenia nie jest na tyle długi, aby mógł stanowić ryzyko powikłań oraz dyskomfortu związanego z używaniem soczewek. Jednak osobom o wrażliwych oczach poleca się soczewki jednodniowe, które ze względu na tak częstą wymianę gwarantują również najlepszą higienę. Większość miesięcznych soczewek wymaga czyszczenia oraz przechowywania w pojemniku z płynem, który dezynfekuje szkła i usuwa z nich osad białkowy. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że soczewki przez cały czas użytkowania są czyste, wygodne, nawilżone i gwarantują dobrą jakość widzenia.

 

Zalety miesięcznych soczewek:

 

  • szeroki wybór producentów tego typu szkieł
  • szeroki wybór materiałów, z których są wykonane
  • optymalny czas używania, eliminujący ryzyko wystąpienia powikłań i podrażnień
  • komfort noszenia przez cały miesiąc
  • wysokie uwodnienie oraz przepuszczalność tlenu
  • jakość widzenia na wysokim poziomie
  • korzystna cena

 

Wady soczewek miesięcznej wymiany:

 

  • musimy zaopatrzyć się w płyny do soczewek, aby móc je czyścić i przechowywać (chyba, że wybierzemy szkła na noc i dzień)
  • nie są polecane do wrażliwych oczu (w tym przypadku lepiej sprawdzą się soczewki jednodniowe)

 

Soczewki miesięczne produkowane są przez wiele firm, ciężko więc wymienić wszystkich producentów. Na pewno na uwagę zasługują soczewki marki Ciba Vision (Air Optix Aqua), Bausch&Lomb (PureVision, Soflens 59, Soflens 38), Cooper Vision (Biofinity, Proclear), Zeiss (Contact Day30 Compatic), Eyeye (Bioxy), FreshLook (Dimensions, Colors) i inne. Miesięczne szkła kontaktowe produkowane są również przez mało znane marki, zatem ich wybór jest naprawdę imponujący i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.

FreshLook Radiance™ 2 szt.
Łączna ocena: 4.75 / 5
Ilość głosów: 4
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
49.99 zł

Kolor: Eden Autumn Dostępne moce: +6,00 +2,50 Rozświetlające soczewki kontaktowe dodają oczom blasku bez zmiany ich naturalnego koloru. Zastosowano w nich unikalny efekt opalizujący. Są przeznaczone dla osób zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi tęczówkami. Produkowane są w 4 efektach. Posiadają właściwości rozświetlające, które dodają blasku i promienny wygląd zarówno ciemnym jak i jasnym oczom. Specjalnie zaprojektowana soczewka posiada następujące cechy: - Grafitowa obwódka wyraźnie podkreśla oko. - Zawiera wewnętrzny krąg o połyskliwym nadruku, powodującym opalizujące efekty oraz "jasne migotanie" - Zasadnicze pole soczewki jest przeźroczyste. Dzięki temu podkreślona zostaje naturalna barwa oka. Sunrise - wschód słońca Autumn - jesień Moonlight - światło księżyca Eden - raj


dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Agnieszka
09.03.2012 r.
dobre soczewki, ale niestety 4 efekty to bardzo maly wybor jak dla mnie