soczewki

Soczewki miesięczne

 

Miesięczne soczewki kontaktowe są ciągle najchętniej wybierane przez użytkowników. Według informacji na opakowaniu i zaleceń lekarzy, powinny być używane przez 30 dni od pierwszego założenia, niezależnie czy przez ten czas były ciągle używane, czy tylko leżały w pojemniku. Jeśli wybierzemy soczewki miesięczne na noc i dzień, wtedy zmieniamy je po 30 dniach przedłużonego używania (bez zdejmowania przed snem).

Szkła wymieniane co miesiąc stanowią świetną alternatywę dla kwartalnych, jednodniowych oraz dwutygodniowych. Cenowo są najbardziej korzystne, a to dla niektórych najważniejszy wyznacznik, którym kierują się przy wyborze soczewek.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór takich właśnie szkieł może być ich szeroki wybór, bowiem wszystkie wiodące marki produkujące szkła kontaktowe mają w swojej ofercie soczewki miesięczne, nawet w różnych wariantach. Miesięczny okres noszenia nie jest na tyle długi, aby mógł stanowić ryzyko powikłań oraz dyskomfortu związanego z używaniem soczewek. Jednak osobom o wrażliwych oczach poleca się soczewki jednodniowe, które ze względu na tak częstą wymianę gwarantują również najlepszą higienę. Większość miesięcznych soczewek wymaga czyszczenia oraz przechowywania w pojemniku z płynem, który dezynfekuje szkła i usuwa z nich osad białkowy. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że soczewki przez cały czas użytkowania są czyste, wygodne, nawilżone i gwarantują dobrą jakość widzenia.

 

Zalety miesięcznych soczewek:

 

  • szeroki wybór producentów tego typu szkieł
  • szeroki wybór materiałów, z których są wykonane
  • optymalny czas używania, eliminujący ryzyko wystąpienia powikłań i podrażnień
  • komfort noszenia przez cały miesiąc
  • wysokie uwodnienie oraz przepuszczalność tlenu
  • jakość widzenia na wysokim poziomie
  • korzystna cena

 

Wady soczewek miesięcznej wymiany:

 

  • musimy zaopatrzyć się w płyny do soczewek, aby móc je czyścić i przechowywać (chyba, że wybierzemy szkła na noc i dzień)
  • nie są polecane do wrażliwych oczu (w tym przypadku lepiej sprawdzą się soczewki jednodniowe)

 

Soczewki miesięczne produkowane są przez wiele firm, ciężko więc wymienić wszystkich producentów. Na pewno na uwagę zasługują soczewki marki Ciba Vision (Air Optix Aqua), Bausch&Lomb (PureVision, Soflens 59, Soflens 38), Cooper Vision (Biofinity, Proclear), Zeiss (Contact Day30 Compatic), Eyeye (Bioxy), FreshLook (Dimensions, Colors) i inne. Miesięczne szkła kontaktowe produkowane są również przez mało znane marki, zatem ich wybór jest naprawdę imponujący i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.

Łączna ocena: 4.63 / 5
Ilość głosów: 8
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
69.99 zł

Biofinity Toric to przełomowe soczewki przeznaczone dla astygmatyków, produkowane przez firmę Cooper Vision. Rewolucyjny materiał silikonowo-hydrożelowy opatentowany przez firmę Cooper Vision - AQUAFORM posłużył do skonstruowania soczewek kontaktowych Biofinity Toric. Użyty monomer silikonu doskonale przepuszcza tlen. Z kolei hydrofilne i silikonowe komponenty pozwoliły na uzyskanie doskonale nawilżonego materiału równomiernie utrzymującego wodę w całej soczewce. Cechą szczególną soczewek Biofinity Toric jest złamanie reguły odwrotnej proporcjalności uwodnienia do przepuszczalności tlenowej. Dotychczas zwiększenie uwodnienia z reguły powodowało zmniejszenie przepuszczalności tlenu. W przypadku soczewek Biofinity Toric większe uwodnienie nie pogorszyło wskaźnika przepuszczalności tlenu. Soczewki skonstruowane są z materiału Comfilcon A i posiadają uwodnienie 48 proc. Manipulowanie soczewką jest ułatwione dzięki jasnoniebieskiemu zabarwieniu. Soczewki te występują również pod nazwą handlową Eyeoxy duality toric, Ultraflex Premier toric, Medivue Premier Toric oraz IWear XR Supreme toric

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
antek
27.03.2012 r.
bardzo dobre soczewki toryczne
Urszula
04.04.2012 r.
Świetne soczewki. Polecam delikatnym i wymagającym oczom :) Można je nosić nie zdejmując przez miesiąc, brak dyskomfortu, uczucia piasku w oczach.
Gabriela
23.07.2012 r.
jak dla mnie super, najlepsze na rynku, zapominasz o wadzie wzroku, soczewki godne polecenia
Marek
25.10.2013 r.
Dobre i wygodne soczewki. Dobra widoczność nawet po całodziennym noszeniu. Nosząc je zapominałem, że mam na oczach soczewki.
magda
27.07.2014 r.
najlepsze soczewki na rynku!!!!. właśnie testuje firmę konkurencyjną i jestem zawiedziona. wracam do soczewek biofinity.
Malgorzata
12.12.2014 r.
Rzeczywiście,można zapomnieć,że nosi się soczewki.Kupiłam dla odmiany Frequency XCEL tej samej firmy i po tygodniu już zamawiam Biofinity.Mam dość pocierania oczu i podrażnień.Przy Biofinity tego nie było;Teraz mam czerwone białka,które normalnie są podbite błękitem! Są to naprawdę NAJLEPSZE soczewki jakie używałam.