soczewki

Soczewki miesięczne

 

Miesięczne soczewki kontaktowe są ciągle najchętniej wybierane przez użytkowników. Według informacji na opakowaniu i zaleceń lekarzy, powinny być używane przez 30 dni od pierwszego założenia, niezależnie czy przez ten czas były ciągle używane, czy tylko leżały w pojemniku. Jeśli wybierzemy soczewki miesięczne na noc i dzień, wtedy zmieniamy je po 30 dniach przedłużonego używania (bez zdejmowania przed snem).

Szkła wymieniane co miesiąc stanowią świetną alternatywę dla kwartalnych, jednodniowych oraz dwutygodniowych. Cenowo są najbardziej korzystne, a to dla niektórych najważniejszy wyznacznik, którym kierują się przy wyborze soczewek.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór takich właśnie szkieł może być ich szeroki wybór, bowiem wszystkie wiodące marki produkujące szkła kontaktowe mają w swojej ofercie soczewki miesięczne, nawet w różnych wariantach. Miesięczny okres noszenia nie jest na tyle długi, aby mógł stanowić ryzyko powikłań oraz dyskomfortu związanego z używaniem soczewek. Jednak osobom o wrażliwych oczach poleca się soczewki jednodniowe, które ze względu na tak częstą wymianę gwarantują również najlepszą higienę. Większość miesięcznych soczewek wymaga czyszczenia oraz przechowywania w pojemniku z płynem, który dezynfekuje szkła i usuwa z nich osad białkowy. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że soczewki przez cały czas użytkowania są czyste, wygodne, nawilżone i gwarantują dobrą jakość widzenia.

 

Zalety miesięcznych soczewek:

 

  • szeroki wybór producentów tego typu szkieł
  • szeroki wybór materiałów, z których są wykonane
  • optymalny czas używania, eliminujący ryzyko wystąpienia powikłań i podrażnień
  • komfort noszenia przez cały miesiąc
  • wysokie uwodnienie oraz przepuszczalność tlenu
  • jakość widzenia na wysokim poziomie
  • korzystna cena

 

Wady soczewek miesięcznej wymiany:

 

  • musimy zaopatrzyć się w płyny do soczewek, aby móc je czyścić i przechowywać (chyba, że wybierzemy szkła na noc i dzień)
  • nie są polecane do wrażliwych oczu (w tym przypadku lepiej sprawdzą się soczewki jednodniowe)

 

Soczewki miesięczne produkowane są przez wiele firm, ciężko więc wymienić wszystkich producentów. Na pewno na uwagę zasługują soczewki marki Ciba Vision (Air Optix Aqua), Bausch&Lomb (PureVision, Soflens 59, Soflens 38), Cooper Vision (Biofinity, Proclear), Zeiss (Contact Day30 Compatic), Eyeye (Bioxy), FreshLook (Dimensions, Colors) i inne. Miesięczne szkła kontaktowe produkowane są również przez mało znane marki, zatem ich wybór jest naprawdę imponujący i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.

Łączna ocena: 4.25 / 5
Ilość głosów: 4
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
119.99 zł

W soczewkach miesięcznych Freshlook Dimensions kolor nie zakrywa tęczówki, lecz wzmacnia jej naturalną barwę. Soczewki przeznaczone dla osób z jasną tęczówką. Dzięki ciemnej otoczce jasne oczy sprawiają wrażenie większych, a bezbarwny obszar wokół źrenicy nadaje głębię spojrzeniu. Dostępne są w trzech kolorach: Carribean Aqua Pacific Blue Sea Green Dostępne są w 3 kolorach: Carribean Aqua Pacific Blue Sea Green Soczewki są również dostępne w mniejszym opakowaniu

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Ania
05.03.2012 r.
Naprawdę świetne:) Bardzo dobrze podkreślają oczy:)
Edzia
20.03.2012 r.
Soczewki bardzo ladnie podkreslaja oczy. Carribean dają niesamowity efekt. Polecam!
ania
22.03.2012 r.
soczewki ładnie wyglądają na oczach, faktycznie przeznaczone są dla osób z jasną tęczówką - na mojej wyglądają naprawde super, natomiast w przypadku mojej siostry która ma stosunkowo ciemne oczy efekt nie byl tak fajny:)
paulina
23.03.2012 r.
Niby kolor jest fajny, ale bardzo niewygodne... 3 ode mnie.
Kaśka
02.07.2012 r.
Soczewki rewelacyjne.Świetnie zmieniaja kolor oczu , są wygodne i w dobrej cenie.Polecam goraco!!
Katarzyna
02.07.2012 r.
Super soczewki, wygodne, cenowa idealne.Świetnie zmieniają kolor oczu.Polecam gorąco.
Majka
01.09.2013 r.
Od ponad 10 lat nosiłam soczewki Focus Softcolors Royal Blue, niestety zaprzestano ich produkcji, więc wypróbowałam FreshLook Dimensions - kolor bardzo ładny, lecz soczewek nie da się nosić, bardzo wysuszają oczy i powodują łzawienie. Moja ocena w skali 1-10 to 1.