soczewki

Soczewki miesięczne

 

Miesięczne soczewki kontaktowe są ciągle najchętniej wybierane przez użytkowników. Według informacji na opakowaniu i zaleceń lekarzy, powinny być używane przez 30 dni od pierwszego założenia, niezależnie czy przez ten czas były ciągle używane, czy tylko leżały w pojemniku. Jeśli wybierzemy soczewki miesięczne na noc i dzień, wtedy zmieniamy je po 30 dniach przedłużonego używania (bez zdejmowania przed snem).

Szkła wymieniane co miesiąc stanowią świetną alternatywę dla kwartalnych, jednodniowych oraz dwutygodniowych. Cenowo są najbardziej korzystne, a to dla niektórych najważniejszy wyznacznik, którym kierują się przy wyborze soczewek.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór takich właśnie szkieł może być ich szeroki wybór, bowiem wszystkie wiodące marki produkujące szkła kontaktowe mają w swojej ofercie soczewki miesięczne, nawet w różnych wariantach. Miesięczny okres noszenia nie jest na tyle długi, aby mógł stanowić ryzyko powikłań oraz dyskomfortu związanego z używaniem soczewek. Jednak osobom o wrażliwych oczach poleca się soczewki jednodniowe, które ze względu na tak częstą wymianę gwarantują również najlepszą higienę. Większość miesięcznych soczewek wymaga czyszczenia oraz przechowywania w pojemniku z płynem, który dezynfekuje szkła i usuwa z nich osad białkowy. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że soczewki przez cały czas użytkowania są czyste, wygodne, nawilżone i gwarantują dobrą jakość widzenia.

 

Zalety miesięcznych soczewek:

 

  • szeroki wybór producentów tego typu szkieł
  • szeroki wybór materiałów, z których są wykonane
  • optymalny czas używania, eliminujący ryzyko wystąpienia powikłań i podrażnień
  • komfort noszenia przez cały miesiąc
  • wysokie uwodnienie oraz przepuszczalność tlenu
  • jakość widzenia na wysokim poziomie
  • korzystna cena

 

Wady soczewek miesięcznej wymiany:

 

  • musimy zaopatrzyć się w płyny do soczewek, aby móc je czyścić i przechowywać (chyba, że wybierzemy szkła na noc i dzień)
  • nie są polecane do wrażliwych oczu (w tym przypadku lepiej sprawdzą się soczewki jednodniowe)

 

Soczewki miesięczne produkowane są przez wiele firm, ciężko więc wymienić wszystkich producentów. Na pewno na uwagę zasługują soczewki marki Ciba Vision (Air Optix Aqua), Bausch&Lomb (PureVision, Soflens 59, Soflens 38), Cooper Vision (Biofinity, Proclear), Zeiss (Contact Day30 Compatic), Eyeye (Bioxy), FreshLook (Dimensions, Colors) i inne. Miesięczne szkła kontaktowe produkowane są również przez mało znane marki, zatem ich wybór jest naprawdę imponujący i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.

Łączna ocena: 4.78 / 5
Ilość głosów: 9
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
59.99 zł

Pozwalają na całkowitą, ekscytującą zmianę koloru oczu zarówno jasnych, jak i ciemnych tęczówek. Wysoki komfort noszenia został zapewniony, dzięki precyzyjnemu wykonaniu, wysokim uwodnieniu soczewek sięgającym 55 proc oraz dużej przepuszczalności tlenu. Przeznaczone zarówno na szczególne okazje jak również do codziennej zmiany wyglądu. Doskonale służą osobom zarówno z jasną, jak i z ciemną tęczówką. W sprzedaży znajdują się następujące kolory soczewek: niebieski (Blue) szafirowy (Sapphire Blue) fioletowy (Violet) piwny (Hazel) zielony (Green) mglisto-szary (Misty Gray) Na soczewce znajduje się znacznik strony FL, dzięki któremu łatwiej jest nałożyć soczewkę. Blue - błękitne Saphire Blue - szafirowe Violet - fioletowe Hazel - piwne Green - zielone Misty Gray - mglisto szare

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Anula
27.01.2012 r.
soczewki daja ciekawy efekt, zwłaszcza szafirowy na moich niebieskich oczach prezentuje się swietnie:)
Tomek
09.03.2012 r.
Niebieskie wymiatają :) Pozdrawiam:)
Martyna
20.03.2012 r.
Soczewki świetnie pokrywają naturalny kolor oczy. Spróbowałam dotychczas fioletowego, zielonego i szafirowego - na moich naturalnie niebieskich oczach prezentowaly się rewelacyjnie!!:)
Adrianna
22.03.2012 r.
soczewki ładnie wyglądaja na oczach i są bardzo wygodne w noszenia. nie mialam z nimi zadnych problemow i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki daja :)
Karolina
04.09.2012 r.
Są idealne! Bardzo dobrze zmieniają kolor oczu. Myślę, że warto polecić, szczególnie na imprezę :)
kamila
10.02.2013 r.
Kolorowe soczewki o bardzo fajnych kolorach. Polecam
Kamik
10.04.2014 r.
Dobre soczewki, tyle, ze cena troche za wysoka. Dlatego 4/5.