soczewki

 

Soczewki progresywne (multifokalne)

 

W wyniku pogarszającej się akomodacji, dochodzi o powstawania dysfunkcji narządu wzroku określanej jako prezbiopia (znana także jako presbiopia i starczowroczność). Dotyczy to każdej osoby po 40 roku życia, niezależnie od tego czy posiada czy też nie wadę wzroku. Do korekcji tego typu dysfunkcji używane są okulary bifokalne lub też soczewki progresywne (multifokalne), ale zdecydowanie lepszy komfort użytkowania zapewnia druga z podanych metod korekcji. Dlaczego? Soczewki multifokalne pozwalają na dobre widzenie z każdej odległości - z daleka, bliska i w odległościach pośrednich. Odróżnia je to od okularów bifokalnych, dla których występują dwie wyraźnie oddzielone od siebie strefy do dali i bliży.

 

Soczewki progresywne dobiera specjalista, a kluczowe jest w tym ustalenie parametrów soczewek multifokalnych zarówno dla oka dominującego jak i niedominującego - dotyczy soczewek Proclear Multifocal i Biofinity Multifocal.

 

Zalety soczewek progresywnych

 

  • dostępne we różnych okresach użytkowania - od jednodniowych (np. Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism) po miesięczne (PureVision Multifocal);
  • bardziej praktyczne od soczewek i okularów bifokalnych;
  • pełen komfort użytkowania;
  • soczewki dla osób po 40 roku życia o wysokim stopniu nawilżenia.

 

Wady soczewek progresywnych

 

  • nieprawidłowo dopasowane powodują niewłaściwe widzenie i ból głowy;
  • długi etap przyzwyczajania się - oko dobiera prawidłową ogniskową;
  • konieczna pielęgnacja dla miesięcznych soczewek progresywnych.

 

Decyzja o wyborze soczewek progresywnych zamiast okularów bifokalnych lub osobnych okularów do dali i do bliży powinna budzić coraz mniejsze wątpliwości wobec coraz lepszych ich właściwości - nawilżenia oraz przepuszczalności tlenowej. Osoby po 40 roku życia mają często problemy z nadmiernie wysychającymi oczami, a rozwiązanie w postaci soczewek progresywnych (multifokalnych) na pewno ich usatysfakcjonuje. Jest ono także o wiele bardziej praktyczne.

Łączna ocena: 4.00 / 5
Ilość głosów: 6
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
149.99 zł

Soczewki wieloogniskowe wykonane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego Aergel. Dobrze dobrane przez specjalistę pozwalają na doskonałe widzenie zarówno z bliska, daleka jak również w odległościach pośrednich. Dzięki redukcji aberacji sferycznej możliwe jest widzenie z dużych odległości, a szeroka strefa mocy pośrednich i zwiększenie głębi pola zapewnia wyjątkową jakość widzenia z odległości pośrednich. Z kolei widzenie z małych odległości jest koregowane progresywnie i pozwala na ostro widzenie bliskich przedmiotów, dzięki łagodnym zintegrowanym przejściom i asferycznemu układowi mocy strefie centralnej soczewki. Zaokrąglone brzegi soczewek PureVision Multi-Focal zwiększają komfort noszenia, a doskonała transmisyjność tlenu zapewniona przez materiał silikonowo-hydrożelowy utrzymuje oko w doskonałej kondycji. Są jedynymi soczewkami wieloogniskowymi wykonanymi z materiału silikonowo-hydrożelowego. Przeznaczone do noszenia na noc i dzień. W niektórych przypadkach okres oczekiwania na tą soczewkę może wynosić 3 tygodnie.

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Marek
09.03.2012 r.
Bardzo wygodne w noszeniu soczewki. Opis pod soczewka calkowicie zgadza sie ze stanem faktycznym.
Multifan
30.05.2012 r.
Bardzo przyjemne soczewki. Chyba najlepsze z progresywnych.