soczewki

Soczewki Acuvue 1-Day TruEye

10.10.2013 r.

 

Szkła kontaktowe Acuvue 1-Day TruEye są soczewkami miękkimi, sferycznymi. Wyprodykowane zostały przez firmę Johnson&Johnson. Soczewki te są jednym z nowszych produktów tej firmy. 

 
 
 
Soczewki, o których mowa wykonane są z silikonowo-hydrożelowego materiału - Narafilcon A.
Oto parametry soczewek Acuvue 1-Day TruEye:
- przepuszczalność tlenu, czyli współczynnik Dk/t jest równy aż 118,
- uwodnienie wynosi 48%,
- tryb noszenia - dzienny,
- promień krzywizny jest równy of 8.50 do 9.00,
- moc sferyczna: od -12.00 do 6.00, 
- grubość centralna 0.08 mm,
- zabarwienie mają jasnoniebieskie,
- zawierają znacznik strony 123.
 
Wysoka przepuszczalność oznacza, że aż 98% tlenu ma dostęp do rogówki. Co wpływa korzystnie na komfort noszenia i ostrość widzenia. Kolejnym plusem jest to, że nie trzeba przejmować się czyszczeniem i dezynfekowaniem soczewek, gdyż są one jednodniowe, czyli codziennej wymiany. Dodatkowo szkła kontaktowe Acuvue 1-Day TruEye zapewniają swobodę ruchu, a także dzięki nim nie trzeba martwić się zaczerwienionymi oczami pod koniec dnia. Oprócz tego zawierają filtr UV, który dodatkowo chroni nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. 
 
Ale to nie koniec zalet soczewek Acuvue 1-Day TruEye. Dzięki zastosowanej technologii Hydraclear nasze oczy cieszą się wysokim nawilżeniem i komfortem przez cały dzień, gdyż zawierają specjalne agenty zwilżające. Poza tym zostały tak zaprojektowane, aby założenie i ściągnięcie nie było problemem i zajmowało kilka sekund! 
 
Na forach internetowych można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat tych szkieł kontaktowych, które potwierdzą powyższy artykuł oraz jakość soczewek Acuvue 1-Day TruEye. 
 
 
Dodaj komentarz:

Komentarze użytkowników:
Karo
14.10.2013 r.
Dobre soczewik, długo już je nosze i nie mam z nimi żadnych problemów.
Andrzej
09.12.2013 r.
Lubię te soczewki. Są naprawdę dobre, jedne z lepszych jednodniowych.