soczewki

Bausch&Lomb

 

Bausch&Lomb jest znanym na całym świecie przedsiębiorstwem, które w 1853 roku założone zostało przez przebywających na emigracji Niemców - Johna Jacoba Bauscha i Henry'ego Lomba. Firma powstała w stanie Nowy Jork, w mieście Rochester i specjalizuje się w produkcji soczewek kontaktowych oraz sprzętu medycznego. Marka jest znana i ceniona na całym świecie, również w Polsce.

 

Produkowane przez Bausch&Lomb płyny do soczewek są łatwo dostępne i chętnie kupowane, a to dlatego, że ciągle się je udoskonala. Najbardziej znanym płynem tej marki jest Renu Multiplus, stworzony do pielęgnacji miękkich szkieł kontaktowych. Łączy w sobie wszystkie najważniejsze funkcje: dezynfekuje, wypłukuje, nawilża, konserwuje, a także odbiałcza soczewki kontaktowe. Dzięki stosowaniu Renu Multiplus możemy cieszyć się czystymi, świeżymi szkłami każdego dnia. Zawartość polaksyminy umożliwia usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak np. tłuszcze, a substancja Dymed skutecznie eliminuje mikroorganizmy. Do kupienia w butelkach zawierających 360 ml albo 120 ml.

 

Dla wrażliwych oczu powstały płyny do soczewek Renu MPS Multi-Purpose Solution, które są niezwykle delikatne. To środek wielofunkcyjny, który czyści, wypłukuje, dezynfekuje, odbiałcza, nawilża i konserwuje miękkie soczewki. Płyn ma mniejszą zawartość substancji bakterio i grzybobójczych niż inne tego typu roztwory, ponadto nie zawiera chlorkeksydyny oraz thimerosalu, co czyni go wyjątkowo delikatnym, nawet jeśli mamy wrażliwe oczy. Renu MPS kupimy w butelkach o pojemności 360 oraz 120 ml.

 

Marka Bausch&Lomb jest również producentem płynu Biotrue, zainspirowanego biologią ludzkiego oka. Biotrue znajduje zastosowanie w pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych. Jest płynem, który spełnia szereg czynności, takich jak: czyszczenie, wypłukiwanie, dezynfekcja, odbiałczanie, nawilżanie, a także ochrona i konserwacja soczewek. Zawiera hialuronian sodu, który jest naturalnym składnikiem filmu łzowego i ma właściwości nawilżające. Biotrue to płyn nowej generacji, dostępny w różnych pojemnościach: 60, 120 oraz 300 ml.

Łączna ocena: 5.00 / 5
Ilość głosów: 2
Dodaj swoją ocenę:
Cena:
19.99 zł

Biotrue wielofunkcyjny płyn do soczewek zainspirowany biologią ludzkiego oka, Płyn przeznaczony jest do pielęgnacji soczewek hydrożelowych oraz silikonowo-hydrożelowych Płyn Biotrue został opracowany tak aby działać zgodnie z fizjologią oka ludzkiego, umożliwiając oczyszczanie i nawilżanie soczewek przez cały dzień. Płyn charakteryzuje się niezrównaną skutecznością dezynfekcji, a jego receptura została opracowana tak, by naśladował działanie naturalnych łez dzięki połączeniu trzech inspirowanych biologią oka innowacji jego odczyn odpowiada pH zdrowych łez, co pomaga zachować naturalne warunki na powierzchni gałki ocznej i umożliwia optymalne działanie dwóch środków dezynfekujących zawartych w płynie Biotrue. zastosowano hialuronian, naturalną substancję nawilżającą występującą w organizmie i oku ludzkim. Wykazano, że nawet po upływie 20 godzin na powierzchni soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych utrzymuje się wysoki poziom hialuronianu, co zapewnia komfort noszenia przez cały dzień. Trzecią innowacją jest sposób, w jaki wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek Biotrue przedłuża aktywność pewnych korzystnie działających białek filmu łzowego. Otacza i chroni cząsteczki lizozymu, białka znajdującego się we łzach, pomagając w ten sposób utrzymać jego naturalne działanie przeciwbakteryjne i zapobiegając denaturacji. W badaniach wykazano, że Biotrue umożliwia zachowanie ponad 13-krotnie większej ilości aktywnych cząsteczek lizozymu w porównaniu z innymi płynami. Ponadto w porównaniu z innymi płynami Biotrue stosowany codziennie płyn Biotrue rozpuszcza osady białkowe, umożliwiając utrzymanie soczewek kontaktowych w czystości. Biotrue należy do najnowszej rodziny produktów do pielęgnacji soczewek kontaktowych firmy Bausch + Lombs, wraz z takimi płynami, jak ReNu i ReNu MPS

Kup w szkla.com

dodaj opinnie dodaj opinnie
Dodaj opinię:

Opinie użytkowników:
Klara
28.03.2012 r.
Bardzo lubie ten płyn :) Nie wiem czy czyści najlepiej, bo innych nie mialam ale lubie to jak czysci soczewki i wyglada na polce ;)
piotrek
06.03.2013 r.
Przyjemny płyn, myślę, że warto z niego korzstać.