soczewki
1.
Ocena: 5.00 / 5
Ilość wystawionych ocen: 1
zobacz opinie
2.
Ocena: 4.50 / 5
Ilość wystawionych ocen: 2
zobacz opinie
3.
Ocena: 3.00 / 5
Ilość wystawionych ocen: 1
zobacz opinie

Ciba Vision / Alcon

 

Solo Care Aqua jest wielofunkcyjnym płynem do soczewek, produkowanym uprzednio przez markę Ciba Vision, a obecnie przez Alcon. Idealny do pielęgnacji miękkich szkieł kontaktowych (w szczególności polecany do silikonowo-hydrożelowych soczewek). Nie wymaga czyszczenia i spłukiwania - wystarczy zdjąć soczewki i umieścić je w napełnionym płynem pojemniku, a za parę godzin można już założyć czyste szkła na oczy. Każde opakowanie płynu Solo Care Aqua zawiera antybakteryjny pojemnik do przechowywania soczewek.

 

Płyn jest idealny dla osób, które są skazane na przebywanie w miejscach zadymionych, zanieczyszczonych, klimatyzowanych pomieszczeniach, a także dla tych, którzy spędzają mnóstwo czasu przed komputerem albo telewizorem. System Hydrolock, powstały na bazie prowitaminy B5 oraz sorbitolu gwarantuje długotrwałe nawilżenie szkieł. Solo Care Aqua znajdziemy w większych butelkach (360 ml) oraz mniejszych, idealnych na podróż (90 ml).

 

Alcon (wcześniej Ciba Vision) produkuje również płyn AOSept Plus, który w szczególności polecany jest osobom o wrażliwych oczach. Powstał na bazie nadtlenku wodoru i nadaje się do wszystkich typów szkieł kontaktowych. Nie zawiera konserwantów, nie podrażnia oczu i jest wyjątkowo łagodny. Alergicy oraz wszyscy narzekający na dyskomfort podczas noszenia szkieł, będą wreszcie mogli cieszyć się dobrze nawilżonymi i wygodnymi soczewkami.

 

Zawarte w płynie AOSept Plus lekkie stężenie wody utlenionej skutecznie niszczy wszelkie drobnoustroje, odpowiedzialne za podrażnienia oczu i inne dolegliwości. Sam proces dezynfekcji soczewek trwa 6 godzin (najlepiej, gdy zanurzymy soczewki w płynie na całą noc), a po tym czasie możemy założyć na oczy czyste szkła. Nie wymaga czyszczenia mechanicznego ani spłukiwania - wystarczy napełnić płynem dołączony do opakowania pojemnik i pozostawić w nim soczewki. AOSept Plus sprzedawany jest w butelce o pojemności 360 ml.