Jednodniowe soczewki kontaktowe dla okularników

14 Lis, 2019  /  Blog Porady i ciekawostki

Jednodniowe soczewki kontaktowe są produktem jednorazowym. To ich najważniejsza cecha z punktu widzenia użytkownika. Docenią je osoby, które cenią sobie aktywność i lubią też - już w domowym zaciszu - przerzucać się na okulary. Jednodniowe soczewki kontaktowe są praktyczne, gdyż nie ma potrzeby ich pielęgnowania ani też nie potrzeba płynów w ich przechowywaniu. Pakuje się je sterylnie, co gwarantuje najwyższy poziom higieny oczom. Ich estetyczną zaletą jest również wybór opcji jednodniowych soczewek kolorowych. Jednak nie tylko sport, rekreacja i imprezy towarzyskie są wskazaniem do ich użytkowania. Jednodniowe soczewki kontaktowe mogą także korygować wiele wad wzroku (krótkowzroczność i nadwzroczność), a nawet astygmatyzm i prezbiopię (tak zwaną starczowzroczność). Możliwa jest również w przypadku używania jednodniowych soczewek kontaktowych korekta astygmatyzmu występującego tylko w jednym oku.

Dla kogo świetne będą jednodniowe soczewki kontaktowe?

Soczewki jednodniowe to najlepsza opcja dla osób aktywnych, uprawiających sporty, lubiących ruch i podróże. Ich naturalna ergonomia bierze się stąd, że soczewka umiejscowiona na oku, porusza się harmonijnie razem z nim, bezpiecznie dryfując w filmie łzowym. W ten sposób tworzy ona swoistą całość z okiem. Ten rodzaj soczewek polecany jest osobom chcącym zastąpić nimi szkła miesięczne, dwutygodniowe, naprzemiennie z okularami.

Zmiana koloru oczu? Soczewki jednodniowe to pole do eksperymentów!

Przyjęło się sądzić, że jednodniowe soczewki kontaktowe to rarytas dla każdego, kto lubi eksperymenty z wizerunkiem, bowiem umożliwiają one zmianę koloru oczu. Opcja ta przyda się również tym z nas, którzy doceniają uroki życia towarzyskiego, gdyż nie wymagają one pielęgnacji, dbałości o higienę w ich przechowywaniu i ostrożności w użytkowaniu. Po prostu wyjmuje się je wieczorem i rano umieszcza na oczach nową parę. Można nosić je nawet przez kilkanaście godzin, nie zapominając oczywiście przed ich wyjęciem przed snem. Zaleta ta ma znaczenie szczególnie w trakcie wyjazdów służbowych, wędrówek w terenie i szeregu innych sytuacji rozwojowych lub towarzyskich. Do kolorowych soczewek jednodniowych zalicza się szkła FreshLook One Day i Dailies FreshLook Illuminate Jet Black. 

Soczewki jednodniowe i okulary? Zgrana para!

Wielu z nas lubi używać soczewek w pracy lub podczas zajęć sportowych, a w domu płynnie przechodzić na okulary. Ten model codziennej dbałości o nasze oczy doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku soczewek jednodniowych. Jednorazowe soczewki kontaktowe produkowane są w wersji dla krótkowidzów i dalekowidzów, a także osób z astygmatyzmem (np. Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism i Clariti 1 Day Toric). Zatem nie tylko ich praktyczność i tak lubiana przez użytkowników soczewek możliwość zmiany koloru oczu, ale i bardzo dobra personalizacja potrzeb, sprawiają, że soczewki jednodniowe są coraz częściej podstawowym wyborem.

Jednodniowe soczewki kontaktowe są już dostępne w wersji multifokalnej

Tak zwane szkła progresywne dostępne są obecnie również w opcji soczewek jednodniowych. Szczególnie przydatne są one dla osób z prezbiopią, wadą charakterystyczną po czterdziestym roku życia, która polega na tym, że obiekty oglądane z bliska (w tym teksty drukowane) są rozmywane, nawet w niewielkiej odległości kilkudziesięciu centymetrów. Wersja multifokalna soczewek jednodniowych zastępuje z powodzeniem funkcję okularów do czytania. Multifokalność sprawia, iż ostrość obrazu jest prawidłowa zarówno w przypadku oddalania, jak i zbliżania obiektu do pola widzenia, co przydaje się nie tylko podczas lektury, ale i w pracy przy monitorze komputerowym. Zaletą jednodniowych soczewek progresywnych jest bowiem właśnie ich maksymalna personalizacja i wybór opcji najbardziej odpowiedniej dla każdego, indywidualnego ich użytkowania. Do szkieł progresywnych tego typu zalicza się Acuvue 1-Day Moist Multifocal, Biotrue ONEday for Presbyopia i Dailies Total 1 Multifocal.

Komentarze

Dodaj opinię