Ile kosztują soczewki kontaktowe?

27 Sty, 2012  /  Porady i ciekawostki

Jak do tej pory soczewki kontaktowe były postrzegane przez szerokie grono klientów za wygodną, ale też i nie tanią alternatywę dla okularów tradycyjnych. Czy soczewki kontaktowe rzeczywiście są takie drogie, jak wydaje się niektórym? Wcale nie. Soczewki kontaktowe występują w różnych rodzajach, mocach, jak i cenach, także można dobrać szkła kontaktowe, które nie będą obciążały zanadto naszego domowego budżetu.

Głównym czynnikiem wyboru soczewek kontaktowych dla wielu ich użytkowników jest cena. Dziś bardzo dobre jakościowo soczewki znanych firm można kupić w korzystnej opcji cenowej, chociażby korzystając z promocji ogłaszanych przez liczne sklepy internetowe.
 
Kupując soczewki w e-sklepach można w ogóle uzyskać za nie niższą cenę, niż w sklepie tradycyjnym lub w salonie okulistycznym. Sklepy internetowe nie muszą posiadać powierzchni handlowych w atrakcyjnych lokalizacjach, dlatego też mogą oferować soczewki w znacznie bardziej korzystnych cenach niż inne punkty handlowe.
 
Należy podkreślić, że dawno już minęły czasy, w których to na noszenie soczewek kontaktowych w miejsce okularów tradycyjnych, mogli sobie pozwolić najbogatsi, ponieważ były one aż tak kosztowne. 
Cena soczewek kontaktowych uzależniona jest od kilku czynników, z których najważniejszym jest okres użytkowania, jaki został przewidziany dla soczewek przez ich producenta.
 
Zdecydowanie najdroższe są soczewki o najkrótszym terminie noszenia, czyli soczewki jednodniowe. Wyższą cenę będą też miały soczewki kolorowe. Soczewki jednodniowe są drogie z uwagi na to, że zapewniają najwyższy komfort użytkowania oraz najwyższy poziom higieny. Nie ma przy nich też konieczności stosowania dodatkowych płynów pielęgnacyjnych. 

Komentarze

Dodaj opinię
Tomek W. 07 Lis, 2012; 17:11:15
Z reguły u optyka strasznie zdzierają za soczewki, bo czesto sprzedają na sztuki. Kobietka sobie przychodzi i mowie ze chce 2 soczewki, a tu cyk - 40zł (20zł za jedną to tanio). Bardziej opłaca sie kupować w paczkach i sklepach internetowych - ale też trzeba uważać na ceny a szczególnie na "promocje". Spotkałem dziś fajny artykuł o cenach soczewek http://xn--e-szka-7db.pl/tag/ile-kosztuja-soczewki/ - warto poczytać bo gościu sensownie pisze. Pozdrawiam oszczędnych :)