Dla kogo są polecane soczewki kontaktowe?

27 Sty, 2012  /  Porady i ciekawostki

Soczewki kontaktowe polecane są dla wszystkich osób, które posiadają wady wzroku, a nie chcą lub nie mogą na co dzień nosić okularów korekcyjnych. Są one również adresowane do tych pacjentów, którzy ze względów estetycznych, zdrowotnych i chęci uzyskania wysokiego komfortu, nie chcą już nosić tradycyjnych okularów, tylko soczewki kontaktowe.

Przede wszystkim, soczewki kontaktowe będą przydatne dla osób aktywnych. W grupie tej szczególne miejsce zajmują sportowcy wszelkich dyscyplin. W okularach nie można uprawiać piłki nożnej czy siatkowej, piłki ręcznej, uciążliwe jest noszenie okularów nawet przy golfie czy też w trakcie grania w tenisa. W okularach nie można pływać, zwłaszcza wyczynowo, a soczewki kontaktowe nie są tu z goła żadnym ograniczeniem.
 
Dla miłośników sportów ekstremalnych – skakania ze spadochronem, nurkowania, skokówka bungie, czy też windsurfingu, soczewki dadzą niezbędną swobodę, a zapewnią idealne widzenie w każdej sytuacji. Soczewki kontaktowe są przeznaczone dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą nosić normalnych okularów. Najczęściej spowodowane jest to względami estetycznymi i wygodą.
 
Soczewki nie zmieniają wyglądu danej osoby, a co najwyżej nadają większej głębi spojrzeniu. Są na pewno bardziej komfortowe niż okulary, a nawet niekiedy dają pacjentom wyższą samoocenę. Bardzo często właśnie względy estetyczne decydują o tym, że dana osoba decyduje się nosić soczewki kontaktowe w miejsce okularów korekcyjnych. Jednocześnie, szkła kontaktowe określonego rodzaju będą polecane tym osobom, które chcą zmienić kolor oczu. Dostępne są w sklepach soczewki, dzięki którym można nadać zupełnie nietypowego wyglądu. Soczewki kolorowe mogą nosić osoby z wadami wzroku i bez. W tym drugim przypadku mowa jest o soczewkach kosmetycznych, a nie korekcyjnych. 
 

Dodaj pierwszy komentarz!