AirView HD Daily – NOWOŚĆ!

10 Sie, 2012  /  Porady i ciekawostki
AirView HD Daily są to soczewki kontaktowe jednodniowe, które zawierają 56 % wody. Jest to tylko jedna z wielu jej zalet nowopowstałych szkieł kontaktowych. Tak duża zawartość wody wyklucza uczucie tzw. „suchego oka”, ponieważ soczewka jest odpowiednio nawodniona nawet pod koniec okresu użytkowania. Ma to pozytywne skutki - zapewnia lepszą ostrość i przejrzystość widzenia oraz pozwala oku „oddychać”. Nie musimy obawiać się, że obraz przez nas widziany będzie zamglony, a oczy nie będą się zmęczone.

Ważnym atutem o którym warto wspomnieć, jest ich wykonanie. Powstały z materiału silikonowo-hydrożelowego, co wpływa na wyższy komfort i jakość noszenia w porównaniu do innych soczewek hydrożelowych. W AirView HD Daily występuje większa dostępność tlenu z tylnej części rogówki. Przyczyną tego jest współczynnik przepuszczalności tlenu Dk/t, który jest równy 86, przy mocy -3D. Długa praca przy komputerze czy klimatyzacja nie jest już problemem – rogówka jest cały czas utleniona, nawet po długoletnim używaniu soczewek, a ryzyko podrażnień czy rozwój suchego oka jest znikome. 

Istotną zaletą jest to, że są prawie w ogóle niewyczuwalne w trakcie użytkowania. 0.07 mm – taka jest ich grubość w centrum przy mocy – 3D. Soczewki  AirView HD Daily są jednymi z najcieńszych soczewek, które są dostępne na rynku. Niewyczuwalność ma bardzo istotny wpływ na komfort noszenia. Dodatkowo, soczewki AirView HD Daily wyróżniają się miękkością spośród innych soczewek jednodniowych, a ich moduł to tylko 0.5 MPa. (im niższy moduł tym większa miękkość soczewek, natomiast wyższa miękkość soczewek równa się większy komfort użytkowania). Duża zawartość wody, wysoki komfort czy niewyczuwalność w trakcie noszenia to nie jedyne zalety tych soczewek. AirView HD Daily wykonane są z materiału FILCON II 3. Ich średnica wynosi 14.1 mm, a krzywizna – 8.6. Asferyczna budowa zapewnia dużo lepszą jakość i dokładność widzenia niż w przypadku tradycyjnych soczewek sferycznych.

Komentarze

Dodaj opinię
Ania9009 29 Paź, 2012; 21:10:51
Są ŚWIETNE!!!! Zupełnie nie czuć ich na oku. Warte swojej ceny :):):) Pozdrawiam, Ania
Przemyslaw 25 Paź, 2012; 22:10:04
Bardzo fajne soczewki. Przekonałem się do nich dość szybko z prostego powodu - zupełnie nie czuc ich na oku. Jedne z tych soczeajow soczewek, które idealnie pasują na oko. Mam z nimi bardzo pozytywne doświadczenia :)
wojo 29 Sie, 2012; 20:08:33
Od pięciu dni je testuję i jestem bardzo zadowolony. Są tak cienkie, że w ogólę nie czuć ich na oku. Jak narazie jest bardzo dobrze. Zobaczymy co będzie dalej.