Soczewki ratujące oczy

07 Paź, 2012  /  Porady i ciekawostki

Nowość! Powstały unikalne soczewki kontaktowe, które mogą pomóc wyleczyć oczy po oparzeniach, urazach itp. Zostały opracowane przez rosyjskich wynalazców z miasta Kemerowo, a dokładniej – pracownicy naukowo-badawczego Kemerowskiego Uniwersytetyu Państwowego. Soczewki kontaktowe stworzone dzięki specjalnej technologii aż pięciokrotnie szybciej ratują oczy po oparzeniach czy urazach niż tradycyjne metody leczenia.

Unikalne szkła kontaktowe są stworzone po to, aby usuwać szkodliwe, parzące substancje, wirusy, drobnoustroje i toksyny. Jest to możliwe dzięki specjalnemu materiałowi posiadającemu właściwości pochłaniania całkowicie szkodliwych substancji. Ta technologia jest jedyna w swoim rodzaju – nie ma podobnych na świecie. Te wyjątkowe soczewki są jonowymienne i mają takie same cechy jak zwykłe szkła kontaktowe: są miękkie i żelowe. Różnią się tym, że w swoim składzie zawierają jonity, czyli sorbenty, które mają zastosowanie w medycynie, przemyśle żywieniowym i farmaceutyce.

W czasie urazów oczu pierwsze należy pozbyć się z nich substancji, które mogą spowodować rozwój zapalenia, szkodliwych infekcji, ponieważ może to być przyczyną utraty wzroku. Jeśli natomiast np. przy wypadku ratownicy medyczni z karetki szybko i odpowiednio zareagują, zakładając innowacyjną soczewkę to w ten sposób zapobiegną dostaniu się do wewnątrz szkodliwych substancji. Unikalne szkła kontaktowe szybko i efektywnie pozbywają się z oka składników żrących, toksyn i wirusów. Soczewki ratujące oczy w ciągu półtora roku będą poddane badaniom klinicznym – dopiero po tym czasie będą mogły być powszechnie stosowane. Miejmy nadzieję, że staną się obowiązkowym wyposażeniem ratowników i lekarzy, a także będzie można je spotkać w apteczce w każdym domu, samochodzie, biurze itp.  

Dodaj pierwszy komentarz!