Ortokorekcja

06 Lut, 2013  /  Porady i ciekawostki

Ortokorekcja jest to sposób korygowania wzroku, który polega na leczeniu wady w czasie snu. Specjalne soczewki zakłada się na noc, aby w następnym dniu cieszyć się dokładnością i ostrością widzianego obrazu bez używania szkieł kontaktowych czy okularów. 

Dla kogo ortosoczewki?

Ortosoczewki należą do grupy twardych soczewek, korygują one rogówkę oka, dzięki czemu pomniejszają wadę wzroku. Taki sposób leczenia nie narusza rogówki oka. Każdy kto zdecyduje się na taki sposób korygowania wzroku powinien skonsultować się ze specjalistą. Kontrolne wizyty pozwolą na odpowiednie używanie ortosoczewk. Jeśli okulista zauważy poprawę może zalecić zakładanie soczewek co drugą noc, a nawet rzadziej. Ortosoczewki mają wpływ poprawę wzroku osób cierpiących na astygmatyzm - widziany obraz jest niewyraźny, i krótkowzroczność, polegającą na niedowidzeniu przedmiotów znajdujących sie w oddali

Zalety ortokorekcji

Ortosoczewki polecane są osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Nocne korygowanie wzroku nie będzie przeszkadzało w czasie wysiłku fizycznego. Mimo, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze i ulepszane soczewki, niektórzy nie lubią wykonywać niektórych sportów w szkłach kontaktowych, np, pływać. Ortosoczewki pozwolą zapomnieć o wadzie i umożliwią nam w pełni uprawiać różne dyscypliny sportowe. Taki sposób korekcji wzroku jest polecany również osobom narażającym swoje oczy na niekorzystne warunki w pracy, poprzez zadymione pomieszczenia i inne niesprzyjające czynniki. Ortosoczewki używane przez dzieci są w stanie całkowicie wyleczyć ich wzrok. Do zalet ortokorekcji należy również brak uczucia dyskomfortu w nocy. Poza tym, nie powodują one powikłań, jeśli stosujemy je zgodnie z zaleceniami okulisty. Oprócz tego w każdej chwili można zmienić sposób korekcji wzroku na okulary korekcyjne czy szkła kontaktowe.

 

Komentarze

Dodaj opinię
kamila 06 Mar, 2013; 20:03:58
Ciekawa opinia, ciekawe ja się sprawdza... Kiedys slyszalam ze astygmatyzmu nie mozna wyleczyc.