Blog: Co jeść, aby oczy pozostawały w dobrej formie? Zobacz więcej
14 Lut
Blog: Czy soczewki kontaktowe poprawiają wzrok? Zobacz więcej
17 Paż
Blog: Stosowanie soczewek kontaktowych przy zespole suchego oka Zobacz więcej
19 Wrz
Blog: Pielęgnacja soczewek Zobacz więcej
28 Sie
Pielęgnacja soczewek
28 Sierpnia, 2013   Porady i ciekawostki
Nieodpowiednia pielęgnacja soczewek oraz niedostosowanie się do zaleceń okulisty może skutkować powstaniem zapalenia, lub infekcji w oku. Jak temu zapobiec? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Zobacz więcej
Blog: Bausch&Lomb Zobacz więcej
24 Czer
Bausch&Lomb
24 Czerwca, 2013   Porady i ciekawostki
Firma Bausch&Lomb została założona w 1854 roku w Rochester w stanie Nowy Jork, przez dwóch Niemców - John Jacob Bausch oraz Henry Lomb. Obecnie jest jednym z liderów firm okulistycznych w skali całego świata. Oddziały firmy Bausch&Lomb znajdują się w 36 krajach.   
Zobacz więcej
Blog: Czy wiesz, że... ? Zobacz więcej
12 Lut
Czy wiesz, że... ?
12 Lutego, 2013   Porady i ciekawostki
      Czy wiesz, że... ? Czyli najlepsze i najciekawsze ciekawostki o soczewkach kontaktowych! Co Cię jeszcze może zaskoczyć? Przekonaj się sam.  
Zobacz więcej
Blog: Ortokorekcja Zobacz więcej
06 Lut
Ortokorekcja
06 Lutego, 2013   Porady i ciekawostki
  Ortokorekcja jest to sposób korygowania wzroku, który polega na leczeniu wady w czasie snu. Specjalne soczewki zakłada się na noc, aby w następnym dniu cieszyć się dokładnością i ostrością widzianego obrazu bez używania szkieł kontaktowych czy okularów.  
Zobacz więcej
Blog: Soczewki a zima Zobacz więcej
20 Sty
Soczewki a zima
20 Stycznia, 2013   Porady i ciekawostki
      W czasie zimy występuje specyficzna temperatura, dlatego szczególnie trzeba się do niej przygotować. Warto wiedzieć czy mróz ma wpływ na nasz wzrok i soczewki kontaktowe. Wiele osób jest nieświadomych z zagrożenia dla wzroku wynikających z tej mroźnej pory roku. Czego się powinniśmy spodziewać i jak zabezpieczyć wzrok przed minusowymi temperaturami?
Zobacz więcej
Blog: Soczewki Precision UV Zobacz więcej
31 Gru
Soczewki Precision UV
31 Grudnia, 2012   Pierwsze kroki w soczewkach
    Soczewki Precision UV są to soczewki miesięczne, które charakteryzują się wysoką ochroną przeciwko promieniowaniu słonecznemu. Szkła kontaktowe posiadają wewnętrzny filtr UV, który pochłania aż 91% promieniowania UV-A oraz 95% promieniowania UV-B.  
Zobacz więcej
Blog: Co gdy soczewka utknie w oku - porady Zobacz więcej
12 Gru
Co gdy soczewka utknie w oku - porady
12 Grudnia, 2012   Porady i ciekawostki
    Czasami może się zdarzyć, że soczewka przesunie się, wpadając pod powiekę. Niektórzy mają również kłopoty z wyciągnięciem uciążliwej soczewki. Jak się wtedy zachować i jakie mamy zrobić kroki, aby pozbyć się szkła kontaktowego? W poniższym artykule oprócz odpowiedzi na te pytania, opiszemy jakie są tego przyczyny i jak uniknąć problemu utknięcia soczewki na gałce ocznej.  
Zobacz więcej
Blog: Sport a soczewki kontaktowe  Zobacz więcej
02 Gru
Sport a soczewki kontaktowe
02 Grudnia, 2012   Porady i ciekawostki
  Każdy z nas wie jak ważną rolę odgrywa sport. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ruch jest niezbędny w naszym życiu. Jednak ciężko jest uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę sportu, kiedy nasza koordynacja wzrokowo-ruchowa jest bardzo słaba ze względu na posiadaną wadę wzroku. Jednak jest na to sposób - soczewki są idealnym rozwiązaniem! Szkła kontaktowe mają wiele zalet i właściwości, które idealnie wpasują się w różnorodne formy aktywności fizycznej.  
Zobacz więcej
Blog: Acuvue Bifocal Zobacz więcej
28 Lis
Acuvue Bifocal
28 Listopada, 2012   Porady i ciekawostki
Soczewki Acuvue Bifocal wykonane są z materiału Etafilcon A, mają moce od -9.0 do +6.0. Zawartość wody wynosi 58%. Przeznaczone są przede wszystkim dla osb, ktre cierpią na prezbiopię.
Zobacz więcej
Wyświetlone: 1-12 z 31

Ostatnie artykuły

Pielęgnacja soczewek
28 Sierpnia, 2013
Bausch&Lomb
24 Czerwca, 2013
Czy wiesz, że... ?
12 Lutego, 2013

Video poradniki

20 Września, 2016
20 Września, 2016