Sortuj według
Pokaż
na stronę

Soczewki kolorowe

Uniwersalny typ soczewek kontaktowych do użytkowania zarówno przez osoby z wadami wzroku jak i bez nich (tzw. soczewki zerówki). Zalicza się do nich zarówno soczewki koloryzujące (w tym soczewki akcentujące), zmieniające kolor oczu, jak i te ze wzorkami. Zmieniając koloru oczu sprawiamy, że jesteśmy inaczej odbierani przez otoczenie. Soczewki kolorowe idealnie sprawdzą się podczas imprezy czy wydarzenia sportowego (soczewki z flagą Polski). Być może w ten sposób nie zmienimy naszych cech osobowości typowych typowych dla posiadanego przez nas koloru oczu, ale przynajmniej częściowo odmienimy nasz wizerunek.

 

Osoby używający na codzień soczewki lub okulary korekcyjne mogą wybierać spośród soczewek kolorowych korekcyjnych (np. FreshLook Dimensions) - zapewniają one pełną jakość widzenia. Kosmetyczne soczewki kolorowe mają za zadanie poprawić atrakcyjność użytkownika, natomiast soczewki protetyczne ukrywają niedoskonałości np. w barwie rogówki.

 

Zalety soczewek kolorowych

 

  1. Zmiana wizerunku;
  2. Idealne na imprezę, karnawał i wydarzenie sportowe;
  3. Podkreślenie naturalnego koloru oczu;
  4. Możliwa jednoczesna korekcja wady wzroku;
  5. Wybór spośród soczewek jednodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

 

Wady soczewek kolorowych

 

  1. Powinny być dobrane przez specjalistę - nawet w przypadku soczewek zerówek;
  2. Należy uważać na dostępne w sieci soczewki o niepewnej jakości.

 

Rodzaje soczewek kolorowych

 

Dla jednorazowego i okazjonalnego użytku idealnie sprawdzą się soczewki jednodniowe (np. Freshlook One Day). Jeżeli jednak myślimy o trwałej odmianie naszego wizerunku i częstszym ich użytkowaniu, to należy rozważyć także miesięczny tryb użytkowania (np. Air Optix Colors) wymagające stosowania płynów pielęgnacyjnych i pojemniczków do ich przechowywania.


Filtruj według ceny
Cena:
0
-
600
Producenci soczewek
Marki soczewek