Sortuj według
Pokaż
na stronę

Bausch&Lomb

Bausch&Lomb jest znaną na całym świecie firmą, którą w 1853 roku założyli przebywający w Rochester (Nowy Jork) dwaj emigranci - Jacob J. Bausch i Henry Lomb. Od samego początku działalność tej firmy wiąże się z okulistyką i optyką. Marka widnieje na liście 10 najbardziej rozpoznawalnych firm w Stanach Zjednoczonych (obok takich koncernów, jak np. Coca-Cola). W Polsce produkty Bausch&Lomb dostępne są od wielu lat, a firma była początkowo przedstawicielstwem marki Dr Gerhard Mann, obecnie funkcjonuje już jako Bausch&Lomb Polska Sp. z o.o. (od roku 2005). Koncern Bausch&Lomb zasłynął z produkcji soczewek kontaktowych i okularów (Ray-Ban). Jednak okulary tej marki zostały sprzedane włoskiej firmie Luxottica Group. Aktualnie Bausch&Lomb jest jednym z najbardziej znaczących producentów szkieł kontaktowych oraz sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście w Polsce również wiedzie prym, głównie dzięki produkcji soczewek oraz płynów do ich pielęgnacji.

 

Rodzaje soczewek Bausch&Lomb


Najpopularniejszymi produktami tego producenta jest marka Soflens z soczewkami Soflens 38 oraz Soflens 59 (wcześniej Soflens Comfort). To wysoko uwodnione soczewki miesięczne, które zapewniają komfort noszenia praktycznie przez cały dzień. Ich budowa pozwala na odpowiednie dopasowanie do oczu, a wysokie nawilżenie chroni szkła przed tworzeniem się na nich osadów białkowych. Ich ceny nie są wygórowane, co jest niewątpliwą zaletą. Astygmatycy mogą kupić soczewki toryczne Soflens 66 Toric, które gwarantują wysoką jakość noszenia - są wygodne, dobrze uwodnione i pozostają stabilne przez cały dzień.

 

Jeśli bardziej odpowiadają nam soczewki jednodniowe, do wyboru mamy:

 

  1. Soflens Daily Disposable,
  2. Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism.

 

Bausch&Lomb produkuje również soczewki na noc i dzień (całodniowe):

 

  1. PureVision,
  2. PureVision Toric - soczewki toryczne,
  3. PureVision Multifocal - soczewki progresywne,
  4. PureVision 2 HD,
  5. PureVision 2 HD for Astigmatism - soczewki toryczne,
  6. PureVision 2 HD for Presbyopia - soczewki progresywne. 

 

Pozostałe produkty Bausch&Lomb

 

Jeżeli jesteśmy zwolennikami soczewek kwartalnych, mogliśmy kupować szkła Optima FW, ale ich dystrybucja w Polsce została zakończona. Właściwie każdy wybierze coś dla siebie spośród tak szerokiej oferty produktów, jaką daje nam Bausch&Lomb.

 

Oprócz soczewek możemy też kupić płyn Renu MultiPlus oraz nawilżające krople do oczu Renu Drops.


Filtruj według ceny
Cena:
0
-
600
Marki soczewek
Rodzaje soczewek