Sortuj według
Pokaż
na stronę

Polytouch Chem.

Soczewki kontaktowe to bardzo popularny zamiennik okularów. Mogą stosować je nawet dzieci. Ważnym elementem korzystania z soczewek jest ich właściwa pielęgnacja, która powinna się odbywać zgodnie z instrukcją producenta.

 

Zasady pielęgnacji soczewek kontaktowych

 

Podstawową zasadą jest zdezynfekowanie soczewek zaraz po ich usunięciu z oczu. Zanim dotknie się soczewki trzeba dokładnie umyć i osuszyć ręce, a tak samo postąpić z soczewkami kontaktowymi. Czyszczenie polega na delikatnym roztarciu płynu do dezynfekcji po obu stronach soczewki. Do czyszczenia można użyć specjalnych zestawów do czyszczenia Polytouch Chem., które po uruchomieniu wibrują powodując lepsze oczyszczenie soczewek z osadu. Następnie po opłukaniu soczewek płynem umieszczamy je w specjalnym pojemniku. Zawsze trzeba zamykać wieczko pojemnika aby płyn nie parował i żeby nie wnikało do wnętrza więcej bakterii. Do wyboru mamy wiele rodzai i dużą gamę kolorów pojemników. Każdy znajdzie coś dla siebie a i dzieci będą zachwycone z kolorowego opakowania np. z pojemniczka na soczewki w kropki czy ciekawego wzoru pojemniczka ze zwierzątkami. Bardzo ważne jest aby pojemnik utrzymywać w nieskazitelnej czystości. Po zaaplikowaniu soczewek należy opróżnić pojemnik z płynu, zdezynfekować go oraz dokładnie wysuszyć przed kolejnym użyciem. Należy dbać także o regularną wymianę pojemnika minimum raz na trzy miesiące a najlepiej co miesiąc.

Płyny do pielęgnacji soczewek mają działanie czyszczące, dezynfekujące i co ważne nawilżające śluzówkę. Właściwa pielęgnacja pozwoli uniknąć nieprzyjemnych podrażnień oczu. Dzięki właściwej pielęgnacji eliminujemy większość drobnoustrojów chorobotwórczych z powierzchni soczewki. Jeśli nabawimy się infekcji oczu należy natychmiast zdjąć soczewki

Często zdarza się, że używamy soczewek kontaktowych o dwóch różnych mocach. Wtedy trzeba szczególnie pamiętać, która soczewka znajdowała się na prawym, a która na lewym oku. Dla ułatwienia warto wtedy wybrać pojemniczki na soczewki ze specjalnymi symbolami. Jest on dodatkowo wzbogacony cienką warstwą srebra, dzięki czemu w skuteczny sposób zwalcza bakterie. Dla osób, które nie lubią dotykać soczewek rękoma najlepsze będą pojemniczki na soczewki z pęsetą, dzięki której precyzyjnie i bezdotykowo zdezynfekujemy soczewki.

Pamiętajmy aby zawsze przed pójściem spać zdjąć soczewki. Sypiać można jedynie w soczewkach całodobowych.


Filtruj według ceny
Cena:
0
-
600
Producenci soczewek
Marki soczewek
Rodzaje soczewek