Sortuj według
Pokaż
na stronę

Soczewki toryczne

Z myślą o osobach dotkniętych wadą astygmatyzmu powstał specyficzny rodzaj szkieł kontaktowych - soczewki toryczne. Przypominające kształtem oponę swoją nazwę biorą właśnie od ich kształtu - "torus" to powierzchnia obrotowa, która po przecięciu wzdłuż bryły pozwala na uzyskanie kształtu zbliżonego do tego typu szkieł kontaktowych. Ten typ soczewek jest znany także jako soczewki astygmatyczne, ale jest to mniej typowa ich nazwa.

 

Astygmatyzm to coraz bardziej "popularna" wada wzroku, u którego występuje zniekształcenie obrazu z powodu braku symetryczności rogówki. Promienie świetlne skupiają się w dwóch osiach na siatkówce. Soczewki toryczne (astygmatyczne) powinny być dobrane przez specjalistę, ponieważ w porównaniu do soczewek sferycznych nie mogą zmieniać swojej pozycji i ściśle przylegać do rogówki. Soczewki toryczne w porównaniu do korekcji okularowej posiadają zdecydowanie lepsze właściwości optyczne, poprawiając widzenie przy niewielkim ryzyku infekcji.

 

Zalety soczewek torycznych

 

  1. Dostępne we wszystkich okresach użytkowania - od jednodniowych (np. Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism) po roczne (Proclear Tailor-Made Toric);
  2. Jednoczesna korekcja dwóch wad wzroku (krótkowzroczności/dalekowzroczności i astygmatyzmu);
  3. Bardziej dokładne od korekcji okularowej;
  4. Soczewki o pełnym komforcie stosowania;
  5. Posiadają wysoki stopień nawilżenia.

 

Wady soczewek torycznych

 

  1. Ściśle dopasowane - w innym przypadku możliwe nieprawidłowe widzenie i bóle głowy;
  2. Wydłużony okres adaptacji - w porównaniu do korekcji okularowej i inneg typu soczewek;
  3. Wymagają pielęgnacji - poza jednodniowymi soczewkami torycznymi.

 

Korekcja astygmatyzmu przy użyciu soczewek torycznych jest zdecydowanie bardziej skuteczna niż w przypadku korekcji okularami. Nawet jeżeli jesteśmy miłośnikami naszych oprawek, to soczewki sprawdzą się w bardziej ekstremalnych sytuacjach życia codziennego - nie tylko w przypadku aktywności fizycznej - dotyczy to w szczególności jednodniowych soczewek torycznych.


Filtruj według ceny
Cena:
0
-
600
Producenci soczewek
Marki soczewek