Sortuj według
Pokaż
na stronę

Soczewki na dzień i na noc

Soczewki do noszenia przedłużonego, czyli na dzień oraz noc zostały stworzone dla osób, którym zależy na wygodzie i dobrym widzeniu praktycznie przez cały czas, bez względu na to, czy szykują się do spania albo czy przed chwilą się obudzili. Właściwie mogą żyć tak, jakby w ogóle nie mieli wady wzroku, pamiętając tylko o regularnej wymianie szkieł (co tydzień, 2 tygodnie albo miesiąc). Niektóre szkła kontaktowe do noszenia w dzień dają także możliwość ciągłego użytkowania, pod warunkiem, że będą one noszone przez krótszy okres czasu - w przypadku szkieł dwutygodniowych byłby to tydzień. Ale istnieją oczywiście specjalne soczewki na dzień i noc, które stworzone są do miesięcznego albo dwutygodniowego używania w trybie przedłużonym.

 

Szkła tego typu nie wymagają żadnej pielęgnacji, a jedyne o czym mamy pamiętać to ich wymiana na nowe po upływie określonego czasu. Wszyscy, którzy cenią sobie wygodę wybierają takie właśnie szkła. To jest ich niewątpliwą zaletą, poza tym płyny do soczewek oraz pojemniczki nie są nam do nich potrzebne. Ponadto nie musimy ich ściągać i zakładać każdego dnia, jak w przypadku wszystkich innych rodzajów szkieł kontaktowych.

 

Jeśli soczewki na noc i dzień wykonane są z materiałów silikonowo - hydrożelowych, możemy je nosić przez okres 30 dni, a ich podatność na odwodnienie podczas użytkowania jest stosunkowo niska. Jednak jeżeli chcemy dać swoim oczom najlepszą jakość widzenia i komfort podczas użytkowania szkieł, wybierzmy soczewki zdejmowane na noc. Jednak gdy mimo wszystko bardziej przekonują nas szkła typu day&night, dobrze jest przyzwyczajać do nich stopniowo oczy. Czyli początkowo zasypiamy w nich co któryś dzień, a z czasem można wydłużać ten okres (np. jednego dnia nosimy je w trybie dziennym, drugiego w trybie całodobowym). Jeśli nasze oczy pomyślnie przejdą taką próbę, możemy już nosić je całodobowo przez cały czas.
 

Zalety soczewek na noc i dzień:

 

  1. Wygoda (nie musimy ich zakładać i zdejmować każdego dnia).
  2. Nie potrzebujemy płynu do ich pielęgnacji.
  3. Umożliwiają dobre widzenie praktycznie 24h na dobę.
  4. Cena nie jest wygórowana.
     

Wady soczewek na dzień i noc:

 

  1. Oczy nie mogą odpocząć podczas snu.
  2. Całodobowy tryb noszenia nie gwarantuje całkowitej świeżości.

 

Rodzaje soczewek całodobowych

 

Soczewki do noszenia w dzień i w nocy produkowane są między innymi przez firmę Alcon (Air Optix Night&Day), Bausch&Lomb (PureVision, PureVision 2HD), Cooper Vision (Biofinity Energys).


Filtruj według ceny
Cena:
0
-
600
Producenci soczewek
Marki soczewek